Mobil

Yeni HTC One'ın çift kamerasının sırrı çözüldü

Yeni HTC One'da neden çift kamera var?


HTC’nin önümüzdeki günlerde tanıtacağı amiral gemisi yeni HTC One’da şimdiye kadar sızdırılan görüntü ve bilgilere göre iki kamera olacağı kesin. Peki bu iki kameranın sırrı ne ve çift kamera ne işe yarayacak?

Şimdiye kadar çift kameranın ne işe yarayacağı hakkında bir bilgi yayınlanmamıştı ancak, Avustralya’nın büyük operatörü Telstra tarafından yayınlanan broşür telefonun özelliğini detaylandırıyor ve doğruluyor.

Sözde çift kamera, kullanıcıya odak noktasını seçmesini ve bokeh efektleri oluşturmasını sağlayacak. Kamera aynı zamanda 3D efektler özelliğine sahip olacak ve bu özellik muhtemelen, 3D efektli fotoğraflar, videolar ve daha fazla anlamına gelir.

1394608306_htc.jpg

Bu yıl başlatılan amiral gemileri Xperia Z2 , Galaxy S5 , ve LG G Pro 2 zaten seçmeli odak noktası özelliğine sahip ancak bu telefonların işlevselliği oluşturması için basit yazılım teknikleri kullanılmış. Yeni HTC One’da tam tersi ana kamera ön planda odaklama yapacak ve ikinci kamera daha fazla esneklik ve güç sağlayacak.

Ayrıca broşürde HTC One modelinde ilk olacak olan çift dokunarak ekranı uyandırmak özelliği görülüyor. Güç düğmesine dokunmadan hızlı bir şekilde telefonu uyandırmayı sağlayan bu özellik ilk olarak Sony Tablet Z ile LG’nin akıllı telefonları LG G2 ve LG G Pro 2’de tanıtıldı.

Yeni HTC One ile ilgili bilgilerin büyük bölümü daha tanıtılmadan sızdırıldı. Bakalım şirketin sürpriz yapabileceği başka özellikler kaldı mı? 25 Mart’ta hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.