Mobil

Yeni iOS 5.1 çok geçmeden Jailbreak edildi!

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın ABD de düzenliği Yeni iPad lansmanında tanıttığı iOS 5.1 Jailbreak edildi!

Yeni iOS 5.1 çok geçmeden Jailbreak edildi!

Geçtiğimiz günlerde ABD/San Francisco'da Apple'ın yeni iPad serisini tanıttığı lansmanda sadece yeni iPad tanıtılmamıştı. Apple'ın CEO'su Tim Cook o lansmanda Apple severleri için yeni bir süpriz ile birlikte iOS 5.1 güncellemesini tanıttı. Yeni gelen iOS 5.1 güncellemesini bu yazımızda sizler için detaylı bir şekilde işlemiştik.

https://www.teknolojioku.com/application/static/data/news/665x300/1331208181_adsiz.png

Bütün bunların üstüne asıl konumuza gelelim, yeni Jailbreak 2 3 gün geçtikten sonra hemen Jailbreak edildi. Yeni sunulan bu iOS 5.1 üstünden çok geçmeden Jailbreak edildi bile. Apple her yeni güncelleme duyurduğunda sürekli bir korku ile sonrasını merak ediyor, bu korkunun sebebi hepinizin tahmin ettiği gibi Jailbreak korkusunun ta kendisi. Apple açısından malesef dediğimiz Jailbreak korkulara rağmen gelmekte çok gecikmedi.

1331301276_jailbreak.png

Redsn0w kod adlı şahıs tarafından yapılan bu Jailbreak işlemi ile birlikte ücretsiz bir şekilde cihazlarına yeni iOS 5.1'i yükleyebiliyor. Şuan için sadece tethered versiyonu çıkan yeni iOS 5.1 Jailbreak iPad 2 ve iPhone 4S'e yüklenemiyor. Ancak yapılan açıklamalara göre çok kısa zaman içinde yeni Jailbreak 5.1 diğer tüm cihazlarda da kullanılabilecek.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.