Mobil

Yeni iPhone modelleri bildiğiniz çöplerden üretilecek! Sadece çöp!

Amerikalı teknoloji devi Apple, çevreci yaklaşımlarına bir yenisini daha ekliyor ve gelecekteki yeni iPhone modellerini atıktan üretebilmek için kolları sıvıyor.

Yeni iPhone modelleri bildiğiniz çöplerden üretilecek! Sadece çöp!

Teknoloji dünyasının yenilikçi ve öncü ismi Apple, son zamanlarda çevreci hareketleriyle de ön plana çıkıyor. Bugüne kadar çevrenin korunması ve daha temiz bir dünyanın var olması amacıyla pek çok önemli adım atan Apple, son olarak iPhone cihazlarında kullanılan bütün maddelerin geri dönüştürülebilir olması nedeniyle takdirleri toplamıştı.

Diğer bir taraftan Çin’de de benzer bir faaliyet içerisinde girişin Amerikalı teknoloji devinin, 6 yıl önce temiz enerji programını başlattığını da hatırlatalım. Bununla birlikte Apple’ın çevreci faaliyetlerine yeni basamaklar eklemek istediği de belli. Tim Cook tarafından geçtiğimiz günlerde verilen röportaj, Amerikalı teknoloji devinin bu konu hakkındaki görüşlerini açıkça ortaya koyuyor.

Yeni iPhone modelleri bildiğiniz çöplerden üretilecek! Sadece çöp!

Tim Cook tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, birkaç sene sonra üretilmeye başlanacak iPhone modellerinde, hiçbir yeni malzeme kullanılmayacağını dile getirdi. Buna göre Apple, gelişim sürecini tamamladığında üreteceği iPhone’ların tamamını geri dönüştürülebilir atıklardan meydana getirecek. Daha sonra bu iPhone’ların da %100 geri dönüştürülebilir olacağı düşünüldüğünde, Apple benzersiz bir çevre politikasının da baş mimarı haline gelecek.

Tabi böyle bir gelişmenin gerçekten hayat bulması halinde, daha önce pek çok örneklerini gördüğümüz üzere başta Samsung olmak üzere diğer birçok şirketin daha Apple’ın açtığı yoldan gideceği ve dünyanın bugünkü halinden çok daha temiz ve güzel bir yer olmaya başlayacağı da unutulmamalı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.