Apple iPhone 14 Pro modeli şarj desteği belli oldu!

Apple bu yıl yepyeni iPhone 14 Pro modelini piyasaya sürecek. Şirketin tanıtacağı yepyeni seri ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor.

Apple iPhone 14 Pro modeli şarj desteği belli oldu!

Apple, yeni nesil iPhone 14 serisini birkaç hafta içinde piyasaya sürmeye hazır. Merakla beklenen seri ile ilgili detaylar şimdiden gelmeye devam ediyor. Teknoloji devi şimdiden 7 Eylül'de yeni telefonların Apple Watch Series 8 ile birlikte tanıtılacağı bir etkinlik planladı.

Akıllı telefonların resmi duyurusu öncesinde, neredeyse her şey çevrimiçi olarak sızdırıldı. Lansmana sadece birkaç gün kala, akıllı telefonlar hakkında daha fazla bilgi almaya devam ediyoruz. Son gelişmede, yaklaşmakta olan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max akıllı telefonların 30W şarj desteği ile geleceği iddia ediliyor. Bu, önceki modelde 20W şarjdan önemli bir sıçrama olduğu anlamına geliyor. Rapor, yaklaşmakta olan telefonların 30W şarj desteğine sahip olacağını iddia ediyor.

Apple iPhone 14 Pro modeli şarj desteği belli oldu!

Apple iPhone 14 Pro modeli şarj desteği belli oldu! - Resim : 1

Bir Twitter kullanıcısı Kioriku, bir sonraki iPhone 14 Pro modellerinin, 30W şarjı destekleyeceğini, ancak daha sonra 27W veya 25W'a düşeceğini iddia ediyor.

Apple, son birkaç sürüm için şarj hızını artırmaya çalışıyor. iPhone 11 modelleri 18W şarjı desteklerken, iPhone 12 modelleri ile 20W'a yükseltildi ve şimdi iPhone 14 modelleri için 30W şarj bekliyoruz.

30W şarj, akıllı telefonların şarj süresini önemli ölçüde azaltacak olsa da Apple, hızlı şarj teknolojisi açısından Android amiral gemisi akıllı telefonların sunduklarının hala çok gerisinde.