Mobil

Yeni iPhone modellerinde Siri nasıl çalışacak?

Yeni iPhone'da Home tuşunun kaldırılması ile Siri'nin nasıl aktif edileceği belirsizdi.


Yeni iPhone'da ana ekran tuşunun kaldırılması ile birlikte iPhone 4s'ten beri kullanılan Siri'yi aktif etme yöntemi de değişiyor. Geliştirici Guilherme Rambo, Siri'nin yeni iPhone'da kilit tuşu ile aktif olacağını keşfetti. Yazılımı inceleyen geliştirici, yeni iPhone ve 4K Apple TV'yle ilgili özelliklere ulaşarak büyük bir üne kavuştu.

1504434447_apples-siri-can-beatbox.jpg

Kullanıcılar iPhone 6s'ten itibaren sadece Hey Siri! komutu ile Siri'yi çağırabiliyorlar. Ancak donanıma dayalı bir seçeneğin de olması gerekiyor. Rambo, tam olarak hangi yazılımda keşfettiğini söylemese de tuş kilidi düğmesini kullanarak Siri'yi çağırmak için bir özellik bulduğunu Twitter'dan paylaştı.

1504434458_s-8b7be6b3f5eae04a6264b6fcf356ca157ee1a1e8.jpg

Rambo kilit tuşunun fiziksel ana ekran tuşu işlevselliğine sahip olabileceğini düşünüyor. Tuşta telefonu kapatma özelliği aynı kalırsa Siri'nin nasıl aktif edileceği belirsiz. Bu sorunun cevabı ve yeni iPhone'la ilgili merak edilen ve geri kalan her şey 12 Eylül'de gerçekleşecek etkinlikte belli olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.