Mobil

Yeni iPhone modellerinin isimleri ne olacak?

Acaba yeni iPhone'un ismi iPhone X mi yoksa iPhone Edition mı olacak?


Yeni iPhone modelinin kutusunu gördüklerini söyleyen iki Çinli'nin yeni iPhone'un iPhone Edition adıyla çıkacağını iddia ettikleri belirtilmişti. Bu kişilerin iddiasına göre iPhone 7s olarak anılan seri ise iPhone 8 ve iPhone 8 Plus adıyla tanıtılacak.

Hollanda kökenli web sitesi iCulture ise iPhone X üzerinde duruyor. iPhone'un onuncu yıldönümü olması sebebiyle iPhone X ismi daha mantıklı görünüyor. Fakat AppleiPhone SE'de olduğu gibi Edition ismini kullanabilir. Apple'ın arkası cam ve kablosuz şarj destekli bir S modeli sunmayacağı, bu değişikliğin S ismi için fazla olacağı ve bu modellerin iPhone 8 serisi olarak tanıtılacağı düşünülüyor.

1504433018_iphone7plus-colors.jpg

Bir diğer dedikoduya göre yeni iPhone'lar 22 Eylül'de mağazalarda olacak. Daha önce Apple'ın 10.5 inçlik iPad modelini tanıtacağını tahmin ettiği için iCulture sitesinin sicili sağlam. Bu sebeple yeni iPhone'ların isimleri konusunda sitenin görüşlerini ciddiye almak gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.