Mobil

Yeni iPhone satışa sunuldu!

Çin'de iPhone 5'in satışı başladı.


Apple'ın önümüzdeki sonbaharda çıkması beklenen yeni iPhone'un çalışmalarını sürdürürmeye devam ederken Çin'de alışveriş siteleri iPhone 5'i satışa koydu.

Taobao adlı alışveriş sitesi üstelik ürün özelliklerini ve ürünün sözde resmini bile ekleyerek ne zaman çıkacağı belirsiz olan iPhone 5'i önsiparişe koydu.

iPhone 5'in Taobao adlı alışveriş sitesindeki satış sayfasında yer alan bilgiler ise şöyle: Eski modellere göre daha büyük bir ekrana sahip olması beklenen iPhone 5'in Ağustos ile Eylül ayları arasında çıkacağı tahmin ediliyor. Yeni iPhone'da ses tanıma sistemi Siri'nin de çok daha iyi performansa sahip olacağı belirtiliyor.

1342091043_secretcombinations134135441675.png

Taobao, Alibaba Grubu'nun bir parçası ve iPhone 5 siparişlerinde ortada sabit bir fiyat olmadığı için ürüne 160 dolarlık depozito alıyor. Yani 160 doları şimdi ödüyorsunuz, ürün çıktığı zaman fiyatı neyse aradaki farkı ödeyerek telefonu alabileceksiniz.

Tabi ki tek satıcı Taobao değil. Telefonu ön siparişe koyan diğer bir satıcı ise i998888 sitesi. Önsiparişleri bu hafta kabul etmeye başlayan bu site ise iPhone 5'i 1100 dolardan satışa koydu.

Yeni iPhone'u önsiparişe koyan siteler kesin tarih vermiyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.