Mobil

Yeni iPhone'a görülmemiş ekran!

Yeni iPhone'da olan ekran diğer akıllı ceplerden çok farklı olacak.


Yeni gelen haberlere göre yeni iPhone'da, yani iPhone 5'te kullanılacak olan ekran teknolojisi, diğer akıllı telefonlarınkinden çok farklı olacak. Söylentilere göre Apple'ın yeni akıllı telefonu iPhone 5, bir önceki modelinden farklı olarak çok daha ince bir ekrana sahip olacak.

Ayrıca yeni ekran tasarımını Apple'ın anlaşmalı olduğu Sharp, Japan Display ve LG Display üstleneceği de yayınlanan raporun içinde. Raporda yayınlanan bilgilere göre, üretilecek olan ekranın günümüze kadar üretilen birçok telefonda kullanılan çift katmanlı dokunmatik sisteme ihtiyaç duymayacağına, bunun yerine sensörlerin direkt olarak ekrana yansıtılacağına yer verilmiş. Daha ince bir ekran sunulacak olan yeni iPhone'da ekran kalitesi de çok daha iyi olacak.

1342699011_iphone-5-bigger-screen.jpg

Üç firmada yeni ekranı üretirken büyük zorluklarla karşılaştıklarını bildirdiler.  Bu ekran teknolojisinin gerçekten zorlayıcı ve uzun zaman alan bir iş olduğu söyleniyor. Muhtemelen Apple Galaxy S3'ten daha iyi olmak için yeni ekranı tüm zorluklarına rağmen cihazında kullanacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.