Mobil

Yenilenen Google Arama'nın dağıtımına başlandı [APK dosyası]

Android 4.4 ile önemli yenilikler getiren Google Arama'ya Play Store üzerinden eriliyor.


Android 4.4 ile birlikte yerleşik uygulamaların büyük bölümünü elden geçiren Google, Hangouts'un ardından Google Arama uygulamasını da Google Play üzerinde dağıtmaya başladı. 3.1.8 numaralı Google Arama'nın dağıtımına kademeli olarak başlandı. Bu sebeple güncelleme henüz size ulaşmamış olabilir. Güncellemenin ulaşmasını beklemeden yüklemeyi elle yapmak istiyorsanız, Google Arama APK dosyasını buradan indirebilirsiniz. Google Arama alternatif link

Yeni Google Arama'da telefon ekranında herhangi bir işlem yapmadan "Ok Google" komutunu gönderdiğiniz an telefon otomatik olarak arama ekranına geçiyor. Söz konusu özelliğin Türkçe dil desteği sunmadığını hatırlatalım. Google Arama ayrıca yeni güncelleme ile birlikte daha fazla bilgi kartı kullanıcısına sunuyor. Kullanıcı bu sayede etrafında olup bitenlerden geniş kapsamlı haberdar oluyor.

1384415029_google-nexus-5-google-now-voice-prompt.jpg

Sorulan sorulara yanıt alınması, kullanıcının konum bilgisini kullanarak çevresi hakkında daha fazla bilgi aktarma, havanın nasıl olacağı, Waze üzerinden trafik yoğunluğunu aktarma, takvimleri ayrı ayrı seçme ve hatırlatıcıları düzenleme/erteleme olanağı ve uygulamalar arasında arama yapma gibi yenilikler de sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.