Mobil

Yenilenen Nova Launcher beta aşamasında yayınlandı

En popüler başlatıcı uygulamalardan biri olarak gösterilen Nova Launcher, Android 4.4 özellikleri getiriyor.


Android 4.4'ün yayınlanması sonrası Google, stok Android deneyiminde yeni bir başlatıcı (launcher) uygulaması kullanmaya başladı. Google, Android 4.0'dan Holo olarak isimlendirilen kullanıcı arayüzüne yer veriyordu. Başlatıcının değişmesi ile birlikte gözler Android cihazlarda stok Android deneyimi yaşatan Nova ve Apex gibi başlatıcı uygulamalara çevrildi. Söz konusu launcher uygulamalarının değişime uğrayıp uğramayacağı ya da başka bir ifadeyle Android 4.4 deneyimi yaşatığ yaşatmayacağı merak edilirken, konuya ilişkin ilk açıklama Nova geliştirici grubundan geldi.

1384280244_nova-launcher-kitkat.jpg

Birkaç gün önce Google+ üzerinden yapılan duyuruda değişim yapılacağı bilgisi verilmişti ve bu noktada ilk somut yaklaşım gerçekleşti. Geliştirici ekip Android 4.4 başlatıcına yakın bir kullanım deneyimi sunan Nova Launcher 2.3 beta seviyesinde yayınlandı. Yeni sürümde bildirim ekranı ve sanal tuşlar şeffaf bir yapıya bürünüyor. Daha önceki sürümlerde yer verilen diğer tüm özelliştirmelerin beta sürümde yer aldığını hatırlatalım. Sanal butonlar ve bildirim ekranda şeffaf yapı yeni API seviyesi ile alakalıdır. Bu sebeple Android'in eski sürümlerinde uyumlu çalışmayabilir. 

Nova Launcher 2.3 beta uygulamasını buradan indirebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.