Yılların en kalın telefonu Xperia XZ2 ve XZ2 Compact!

Sony'nin yeni tanıttığı amiral gemisi akıllı telefonları Xperia XZ2 ve XZ2 Compact, son yulların en kalın telefonları.

Yılların en kalın telefonu Xperia XZ2 ve XZ2 Compact!

Pazartesi günü MWC 2018'de Sony, yeni akıllı telefonları Xperia XZ2 ve XZ2 Compact akıllı telefonlarını tanıttı. Yeni telefonları ile eski tasarım dilini bırakan şirket, yeni (ish ) tasarım dilini kullanıyor. Xperia XZ2 serisi, Sony tarafından üretilen üst düzey akıllı telefonlara kıyasla, şirketin son yıllarda piyasaya sunduğu telefonlardan oldukça farklı görünen 18:9 ekranlar, daha ince çerçeve ve arka parmak izi tarayıcıları getiriyor. 

Ancak, Sony, Xperia XZ2 ve XZ2 Compact ile garip bir yeniliği daha getiriyor. Sırasıyla 11.1 mm ve 12.1 mm kalınlıkta olan her iki model de 2018 için gerçekten kalın. Aşağıda inceleyeceğiniz boyut karşılaştırmasında da fark edeceğiniz gibi, Sony'nin yeni telefonları en güncel amiral gemisi telefonlarından daha kalın. Aslında, yıllardır 10 mm'nin üzerinde bir kalınlığa sahip herhangi bir amiral gemisi akıllı telefon görmedik.     

 Yılların en kalın telefonu Xperia XZ2 ve XZ2 Compact! - Resim : 1

Xperia XZ2 ve XZ2 Compact kenarları daha ince çünkü her iki model de merkeze doğru daha kalın olan kavisli sırtlara sahip. Yine de, bu tür tombul ileri teknoloji ürünü akıllı telefonları bu zamanda görmek oldukça garip. 

Yeni Xperia ailesinin kalınlığı, büyük pillerden kaynaklı olabilir. Ancak, Samsung’un 8.5mm incelikteki Galaxy S9+'da 3500 mAh pil sunduğunu düşünürsek, 3180 mAh (XZ2) ve 2870 mAh (XZ2 Compact) piller bu kalınlığa bahane olamaz.

Sony Xperia XZ2

Yılların en kalın telefonu Xperia XZ2 ve XZ2 Compact! - Resim : 2

Sony Xperia XZ2 Compact

Yılların en kalın telefonu Xperia XZ2 ve XZ2 Compact! - Resim : 3