Mobil

Yok artık! Apple kendi kendini onaran ekran yapıyor!

Apple ekranı çatlayan veya kırılan telefonlar için çözüm arayışına girdi!

Yok artık! Apple kendi kendini onaran ekran yapıyor!

Geçtiğimiz günlerde Apple' ın katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı hakkında bilgiler vermiştik. Ekranın katlanabilir olması şirketin başına sorunlar açarken aynı zamanda daha teknolojik fikirlerin de ortaya çıkmasına zemin hazırladı. Apple bu sorunlara çözüm olarak kendi kendini onarabilen bir ekran için yakın zaman önce patent aldı.

Apple devrim niteliğinde adımlar attı!

Katlanabilir telefonu üzerinde çalışan Apple, her katlamada oluşan hassas olarak nitelendirdikleri ekranlarda büyük sıkıntı yaşıyorlar. Bu sıkıntıların önüne geçebilmek için yeni teknolojik arayışların içine giren şirket, geçtiğimiz Ocak ayında kendi kendini onarabilen ekran konusunda patent başvurusu yaptı.

Apple dışarıdan hiç bir müdahale olmadan, şarj olurken aldığı gücü kullanarak veya başka zamanlar da telefonun ısısını, güneş ışığını veya bataryayı kaynak olarak kullanıp kendi kendini onarabilen bir ekran üzerinde çalışıyor. Telefonun ekranın da oluşan bir çatlağı veya çukuru kendi kendine algılayabilecek olan tasarım, bunun tamirini de kendisi yapacak.

CCS Insight analisti Ben Wood, "Çizilen ve kırılan ekranlar akıllı telefon kullanıcılarının en nefret ettiği şeylerin başında geliyor. Apple gibi bir markanın bu tarzda sorunları ortadan kaldırmak için yeni adımlar atması hatta yenilik arayışlarına girmesi oldukça normal. Bu tarz kendi kendini iyileştirme teknolojisini ilk defa görmüyoruz, LG 2013 yılında bu tarz bir deneme yapmıştı" açıklamasında bulundu.

Yorumlar
Faruk TEZCAN
Merak ediyorum siz bu Dünya'da mı yaşıyorsunuz! Bu ekran teknolojisi önceden kullanılmıştı. Barı önceden yapan firmaya atıfta bulunsanız. Ha yok apple ne yapsa ilk yapar, süper yapar diyorsanız diyecek bir şey yok.
Cevapla
Bülent
bu ülkedeki vergi dolar kuru ile 20 bin e satılır her halde burada o modeller!!?
Cevapla
Pro ninja
süper
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.