Mobil

YouTube Android uygulamasında videolar daha net izlenecek

Google, popüler uygulaması için şimdi de 1080p çözünürlük seviyesini test ediyor.

YouTube Android uygulamasında videolar daha net izlenecek

Google, YouTube'un Android uygulaması için yeni bir güncelleme hazırlığında olabilir. Arama motoru devi kısa süre önce güncellediği ve kullanıcıların artık video izleme kalitesini ayarlayabildiği uygulama için daha yüksek çözünürlüklü bir seyir keyfi bizleri bekliyor. 144p-720p çözünürlük arasında değerler ve otomatik izleme modun yer aldığı YouTube Android uygulamasında, kullanıcılar yakın zamanda söz konusu videoları Full HD (1080p) formatında izleyebilecek.

Kullanıcılardan gelen bilgilere bakıldığında Google 1080p çözünürlüğü bazı telefonlarda test ediyor. Alt bölümde bir Android kullanıcından gelen ekran görüntüsünde 1080p formatın yer aldığını görebilirsiniz. 720p çözünürlüğün en üst seviye tutulduğu uygulamada Full HD çözünürlüğün de yakın zamanda uygulamaya dahil edilecek olması beklenen bir gelişme. Günümüz mobil cihazlara bakıldığında üst sınıf kategoride Full HD artık standartlaşırken, yılın ikinci yarısından itibaren 2K çözünürlüklü ekranlar yoğun olarak hayatımıza girecek. 

1402729708_1.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.