Mobil

YouTube dikey ve kare videoları destekliyor

YouTube'un iOS platformunda yer alan dikey ve kare videoları destekleme özelliği uzun bir süreden sonra Android'e de geldi.

YouTube'un sevilen özelliği iOS'ten sonra Android'e de geldi

Google'ın bünyesinde yer alan YouTube'un yeniliklerini ilk olarak Android platformuna sunması bekleniyordu. Ancak Google burada farklı bir strateji izlemiş ve önceliğini iOS platformuna vermişti. Geçtiğimiz yıl YouTube'un iOS uygulamasına gelen güncelleme ile dikey ve kare videolar desteklenmeye başlanmıştı.

YouTube'un iOS uygulamasında dikey veya kare çekilmiş bir video izlediğinizde, video otomatik olarak ekrana göre optimize ediliyor ve görüntüleme deneyimi maksimum seviyeye çıkarılıyordu. Uzun süredir iOS'te yer alan bu özellik nihayet Android platformuna da geldi.

Bu özellik sayesinde Android telefonunuzda dikey konumda YouTube uygulamasınıda dikey veya kare çekilmiş videoları izlemek daha keyifli olacak. Aşağıdaki görselde videonun nasıl optimize edildiğini görebilirsiniz. 

YouTube dikey ve kare videoları destekliyor - Resim : 1

ESKİ/YENİ

YouTube'un bu yeni özelliğini kullanmak için uygulamayı Play Store'dan güncellemeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.