Mobil

YouTube, Instagram ve Twitter, Illinois saldırganına ait sayfaları kapatıyor

YouTube, Instagram, Discord ve Twitter, Chicago banliyösünde dün öğleden sonra altı ölü ve düzinelerce yaralı bırakan silahlı saldırgan Robert Crimo III'e ait görünen sosyal medya sayfalarını kapatmak için hızla harekete geçti.

YouTube, Instagram ve Twitter, Illinois saldırganına  ait sayfaları kapatıyor

Crimo bir takma ad altında, YouTube'a bir düzineden fazla video yayınlamış ve bir davet bağlantısı aracılığıyla halka açık olan "SS" adlı bir Discord kanalına ev sahipliği yapmış gibi görünüyor.

Crimo'nun açık YouTube hesabı, hesap kapatılmadan önce, The Verge'in görüntülenmesine dayanarak, yaklaşık sekiz aydır yayın yapmıyor gibi görünüyordu. En son video, sınıfları ve kurşuna dizilmiş insanların resimlerini içerdiği anlaşılan dil ve görüntülerle ilgiliydi. Başka bir video, Crimo'nun bir sınıf gibi görünen bir yerde koruyucu giysiler giyip kurşunları işlemesiyle biten bir rap şarkısının müzik videosu gibi görünüyordu.

YouTube, Instagram ve Twitter, Illinois saldırganına ait sayfaları kapatıyor

The Verge'ın adını vermeyi reddettiği bir rap takma adıyla, Crimo'nun Spotify'da birden fazla albüm ve Apple Music'e birkaç EP ve single yayınladığı ve bunların her ikisi de 4 Temmuz'da akşama kadar çevrimiçi kaldığı görüldü. Parçalar daha sonra her iki platformdan da kaldırıldı. Hassas bir durumu tartışırken isminin açıklanmamasını isteyen bir Spotify sözcüsü, şirketin içeriği dağıtımcısı ile ortaklaşa kaldırma kararı aldığını söyledi.

Mayıs ayında New York, Buffalo'daki toplu katliamdan sonra, bu saldırıdaki şüphelinin özel bir Discord sunucusunda saldırı planlarını tartıştığı hemen bulundu. Ayrıca saldırısını canlı yayınlamak için Twitch'i kullandı. İki haftadan kısa bir süre önce, ABD Yüksek Mahkemesi eyaletlerin silahlara kısıtlama getirmesinin daha zor olması gerektiği yönünde bir karar almıştı.

Yorumlar
DANIEL DANNY❤️BUSE SPLIT
SALDIRGAN RUS, TÜRK, FARS, KUZEY KORELİ, VİETNAMLI, KÜBALI VEYA ÇİNLİ OLABİLİR.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.