Mobil

Android'deki YouTube Vanced ile reklamlar ve sponsorlu içerikler tarih oluyor!

Android'de YouTube'u reklamsız olarak kullanmaya yarayan YouTube Vanced uygulaması şimdi de sponsorlu videoları engelliyor. İşte YouTube Vanced indirme linki!

Android'deki YouTube Vanced ile reklamlar ve sponsorlu içerikler tarih oluyor!

Alphabet'in bünyesinde yer alan YouTube, geçtiğimiz yıllarda Türkiye'de Premium hizmetini kullanıma sunmuştu. Aylık ücret karşılığında kullanılabilen YouTube Premium hizmeti bazı kullanıcılara pahalı geliyor. Bu yüzden kullanıcılar 3. parti YouTube uygulaması olan YouTube Vanced'a yöneliyor. Peki, nedir bu YouTube Vanced?

Android telefonlara APK. olarak ücretsiz bir şekilde indirilen YouTube Vanced uygulaması bugüne kadar YouTube'daki reklamları engellemesi ile biliniyordu. Sade ve şık kullanıma sahip olan uygulama, YouTube Premium servisinin sunduğu her şeyi ücretsiz olarak sunması ile çok sevilmişti. Bugün ise YouTube Vanced'a YouTube Premium'da bile olmayan özellik geldi.

Bildiğiniz gibi YouTuber'lar bazı videolarına sponsorlu içerikler yerleştiriyor. Bu içerikler videonun belirli bir bölümünde ortaya çıkıyor. İşte YouTube Vanced tam da bu noktada devreye giriyor. Uygulama sponsorlu içeriği algılıyor ve o bölümü otomatik olarak atlıyor.

SponsorBlock

Bu sistem için yeni bir API kullanan YouTube Vanced, YouTube ile külahları değişecek gibi görünüyor. Premium hizmetlerini ücretsiz sunmasından sonra bir de videonun sponsorlu bölümlerini atlamaya imkan tanıması YouTube'un geliştiriciye dava açmasına neden olabilir.

Sadece Android platformunda yer alan YouTube Vanced'ı ücretsiz olarak buradan indirebilir ve telefonunuza yükleyebilirsiniz. SponsorBlock özelliğinin şimdilik Beta aşamasında olduğunu ve her videoda sponsorlu bölümleri atlayamadığını belirtelim. Eğer YouTuber zaman çizelgesine bu sponsorlu bölüm diye belirttiyse SponsorBlock şimdilik o noktada devreye girip videoyu otomatik ileri sarabiliyor.

Yorumlar
Eray
Meslek olmak istiyorum😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈🔯🔯🔯🔯🔯⏳⏳♌♌⏳⏳
Cevapla
💎G@kko💎
Yotup reklamlar ile herkesi bunalti
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.