ZTE’den Nubia Red Magic 5G açıklaması

Oyun telefonu piyasasındaki önemli isimlerden biri olan ZTE, Nubia Red Magic 5G için tarih belirledi. İşte konu hakkındaki detaylar.

ZTE’den Nubia Red Magic 5G açıklaması

MWC 2020’nin koronavirüs yüzünden iptal edilmesi pek çok akıllı telefon üreticisinin planlarını alt üst etti. Etkinliği organize eden GSMA geçtiğimiz haftaya kadar MWC 2020’nin gerçekleşeceğini ve koronavirüs salgını için tüm tedbirlerin alındığını açıklıyordu.

Fakat dünyaca ünlü teknoloji firmalarının birer birer fuara katılmayacağını açıklaması, GSMA’nın acil olarak toplanmasına neden oldu. Nitekim bu toplantıdan çıkan sonuç da beklenildiği üzere MWC 2020’nin iptali yönündeydi.

ZTE’den Nubia Red Magic 5G açıklaması

MWC 2020’nin iptal edilmesiyle birlikte, yeni nesil modellerini bu organizasyonda tanıtmayı planlayan üreticilerin üreticilerin takvim hesapları şaştı.

ZTE’den Nubia Red Magic 5G açıklaması - Resim : 1

Nitekim bu üreticilerden birisi de ZTE destekli Nubiaydı. Çinli şirket MWC 2020 kapsamında yeni oyun telefonu Red Magic 5G’yi tanıtacaktı.

Nubia Red Magic 5G, özellikle sunduğu 144hz ekran yenileme hızıyla merak edilen bir modeldi. Nubia, geçtiğimiz gün bu modelin tanıtımının Çin’de gerçekleşeceğini açıkladı. Etkinlik tarihi olarak henüz net bir gün belirtilmedi fakat genel kanı Red Magic 5G’nin önümüzdeki hafta sonu tanıtılacağı yönünde.

Muhtemelen MWC 2020 kapsamında yeni modellerini tanıtacak olan pek çok akıllı telefon üreticisi de Nubia ile benzer bir strateji izleyecektir.

Telefonlarının Avrupa lansmanını yapmayı düşünen Çinli şirketler de farklı şehirlere yönelmek zorunda kalabilirler. Henüz virüsün görülmediği İstanbul iyi bir tercih olabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.