ZTE’nin yeni akıllı telefonu sertifikasyon sürecinde görüldü

Çinli teknoloji şirketi ZTE tarafından geliştirilen yeni akıllı telefon modeli Xiaoxian 50 sertifikasyon sürecinde görüldü.

ZTE’nin yeni akıllı telefonu sertifikasyon sürecinde görüldü

ZTE'nin yeni telefon modeli, Xiaoxian 50, Çin Telecom'un ürün kütüphanesine eklenmiş durumda. Bu yeni model, bütçe dostu bir akıllı telefon olacak. Henüz kesin bir fiyatı ve çıkış tarihi belirtilmese de telefon hakkında bilinen diğer önemli detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle ZTE Xiaoxian 50'nin görsellerine baktığımızda dikkat çeken özelliklerden biri, premium akıllı telefonlarda sıkça rastladığımız büyük ve dairesel kamera adasını barındırması. Ancak bu büyük kamera adası sadece tek bir 13MP'lik kameraya ev sahipliği yapacak.

Cihazın arka paneli, daha rahat bir tutuş sağlamak amacıyla kıvrımlı bir yapıda olacak. Ayrıca, hoparlör ızgarası, genellikle alt tarafta bulunan yerine arka tarafta yer alacak.

ZTE’nin yeni akıllı telefonu sertifikasyon sürecinde görüldü

Telefonun ön tarafında ise HD+ çözünürlüğe (1600 x 720 piksel) sahip 6.52 inçlik bir LCD ekran bulunacak. Bu ekranın üzerinde bir damla çentik yer alacak ve bu çentik içerisinde, selfieler ve video görüşmeler için kullanılabilecek bir 5MP kamera bulunacak.

Xiaoxian 50, içerisinde Unisoc T760 yonga seti ve 4000mAh'lik bir batarya barındıracak. Yazılım tarafında ise Android 13 tabanlı MyOS 13 işletim sistemini kullanacak. Ek olarak, cihazda 3.5mm'lik bir kulaklık jakı da bulunacak.

Cihazın boyutları 163.58 x 75.22 x 8.5mm olarak belirtilirken, ağırlığı ise 191 gram olacak. ZTE Xiaoxian 50, yeşil ve gri olmak üzere iki renk seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Son olarak, ZTE Xiaoxian 50'nin 4GB + 128GB ve 6GB + 128GB bellek konfigürasyonları için Çin'deki fiyatları sırasıyla yaklaşık 125 ve 140 dolar olarak belirtilmiş. Ancak, resmi çıkış tarihi geldiğinde cihazın fiyatının bu belirtilen miktarlardan farklı olabileceğini de belirtelim.