Apple AirPods yeni gizli bir özelliği keşfedildi! Buna bayılacaksınız!

AirPods aracılığıyla başkalarının konuşmalarını dinlemenin bir yolu olduğu açıklandı. Gerçekten böyle bir özellik var mı? İşte cevabı!

Apple AirPods yeni gizli bir özelliği keşfedildi! Buna bayılacaksınız!

Casus teknolojisi artık o kadar gelişmiş ki neredeyse her şeye sıkıştırılabiliyor. Ama gizli ajanların ihtiyacı olanı ürünleri almak için gizli teknoloji satıcılarına gitmenize gerek yok. Sadece bir iPhone'a ve bir çift AirPods'a ihtiyacınız var.

Bu özelliklerden biri Canlı Dinleme modülüdür. İşitme sorunu olanlara yardımcı olmak için tasarlanmış olsa da konuşmalarınızı dinlemek için de kullanılabilir. Kablosuz kulaklık AirPods’lar, çevresindeki iPhone sahibi diğer kişilerin konuşmalarını dinlemek için kullanılabilirmi?

Canlı Dinleme ile iPhone, iPad veya iPod Touch'ınız AirPods, AirPods Pro, AirPods Max veya Powerbeats Pro'nuza ses gönderen bir mikrofon gibi davranabilir mi?

Canlı Dinleme nasıl çalışır?

Apple AirPods yeni gizli bir özelliği keşfedildi! Buna bayılacaksınız! - Resim : 1

Öncelikle işitme zorluğuna yardımcı olmak için tasarlanan Canlı Dinleme, iPhone, iPad veya iPod Touch'ınızın mikrofon gibi davranmasını sağlar.

Apple, Live Listen'ın örnek olarak gürültülü bir alanda konuşmaları duymanıza yardımcı olabileceğini açıklıyor. AirPods'unuz kulaklarınızda ve iPhone'unuz duymaya çalıştığınız kişinin yakınındayken, en yakın sesi AirPods'unuza iletiyor.

Oldukça ilginç olan ise, bu teknolojinin diğer insanlar tarafından konuşmalarınızı dinlemek için de kullanılabiliyor olabileceği. Yapmanız gereken tek şey, size yeterince yakın bir iPhone yerleşmek, Canlı Dinleme'yi etkinleştirmek ve söylenenleri gizlice dinlemek. Başka bir odada olsanız bile işe yaradığı söyleniyor.

Canlı Dinleme nasıl kurulur?

Apple AirPods yeni gizli bir özelliği keşfedildi! Buna bayılacaksınız! - Resim : 2

Canlı Dinleme işitme sorunu yaşayan kişiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve cihazınızla eşleştirilmiş bir çift AirPods veya Powerbeats Pro kablosuz kulaklıklarınız varsa ayarlayabilirsiniz.

Modu öncelikle iPhone, iPad veya iPod Touch'ınızın Kontrol Merkezi'ne eklemeniz gerekiyor. Bunu yapmak için:

  • Denetim Merkezi'ne Canlı Dinleme Ekleme!
  • Canlı Dinleme'yi kullanmak için Denetim Merkezi'ne eklemeniz gerekir:
  • Ayarlar > Denetim Merkezi'ne gidin.
  • Aşağı kaydırın ve İşitme düğmesinin yanındaki Ekle düğmesine dokunun.
  • Değişiklikleri kaydetmek için Ayarlar'a dokunun.
  • Canlı Dinle'yi kullanma
  • iPhone veya iPod touch veya iPad'inizde Kontrol Merkezi'ni açın.
  • İşitme simgesine dokunun.
  • Canlı Dinle'ye dokunun.
  • Cihazınızı duymak istediğiniz kişinin önüne yerleştirin. Yeterince iyi duyamıyorsanız cihazınızdaki ses seviyesini ayarladığınızdan emin olun.

İçerik dinlerken kulaklık ses düzeylerinizi gerçek zamanlı olarak da görebilirsiniz. Ayrıntılı desibel düzeyindeki bilgileri görmek için hızlı bir şekilde göz attırabilirsiniz.