Nasıl Yapılır

Bir düğmeye tıklamadan iPhone'da ekran görüntüsü nasıl alınır-Nasıl Yapılır!

iPhone kullanıcıları tek bir düğmeye veya tuşa basmadan kolayca ekran görüntüsü alabilir. İşlem çok basit. İşte Cevabı!

Bir düğmeye tıklamadan iPhone'da ekran görüntüsü nasıl alınır-Nasıl Yapılır!

Ekran görüntüleri, web'de gördüğünüz bir şeyi belgelemenin veya bazı uygulama etkinliklerinin bir kanıtını saklamanın en kolay yollardan biridir. Ekran görüntüsü alma nedeniniz ne olursa olsun, iPhone'lardaki standart işlem, güç tuşu ve ses seviyesinin zor bir kombinasyonunu birlikte takip etmektir. Bu kulağa kolay gelebilir, ancak gerçekte uygulamada bunu yapmak oldukça zor olabilir.

Elinizle jimnastik yapmadan ekran görüntüsü almanın bir yolu olduğunu biliyor musunuz? Evet, tek bir düğmeye tıklamadan iPhone'unuzdan ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bunu yapmak için kolay bir numara var. İşte yapmanız gerekenler!

Hiçbir Düğmeye Basmadan iPhone Ekran Görüntüsü Alma!

Tek yapmanız gereken Ayarlar ile oynamak ve iPhone'unuzun arkasına dokunmak için parmaklarınızı kullanmaktır. Ekran görüntüsü almak için kısayol olarak "Geri Dokunma" işlevini kullanacağız. Geri Dokunma özelliğini iOS'ta diğer kısayollar için de kullanabilirsiniz. Kısayolu başlatmak için tek yapmanız gereken Apple logosunun hemen üstüne iki veya üç kez dokunmak.

  • İPhone'unuzdaki Ayarlar uygulamasına gidin.
  • Erişilebilirlik'i arayın ve açın.
  • Ardından Touch'ı arayın ve bunun içinde Geri Dokunun'u açın.
  • Çift veya üçlü dokunmayı seçin, ardından ekran görüntüsünü seçin.
  • iPhone'unuzun arkasında dokunma işlevini yapın ve bir ekran görüntüsü alın.
  • Back Tap ayrıca kılıflarla da çalışır, bu nedenle sinir bozucu düğme kombinasyonuna basmadan, her durumda ekran görüntüsü almak için iPhone'unuzun sırtını sıvazlayabilirsiniz.

Ekran görüntülerinin yanı sıra, bir düzineden fazla etkinlik mevcut. Siri kısayolları ve arka dokunuşa atamak için daha fazla işlev arasından seçim yapabilirsiniz. Ne yazık ki, sadece çift veya üç kez dokunma seçeneklerine sahip olabiliyorsunuz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.