Nasıl Yapılır

BluTV nedir? Nasıl kullanılır?

BluTV'nin kullanıcılara neler sunduğuna ve avantajlarına değiniyoruz.

BluTV nedir? Nasıl kullanılır?

Ülkemizinde dahil olduğu milyonlarca kitle, Netflix çatısı altında birçok dizi, film içeriklerine ulaşabilmekte ve mobil uygulaması sayesinde de bu keyfi dışarıya taşıyabilmekte. Peki daha önce hiç Netlix dışında diğer alternatif dizi, film izleme platformlarını merak ettiğiniz oldu mu? Peki size bizim de yerli bir Netflix'imizin olduğunu belirtsem? 

BluTV istediğiniz zaman, istediğiniz yerden, birbirinden farklı dizi, film ve canlı yayını reklamsız izlemenizi sağlayan, Doğan Holding çatısı altında kurulmuş bir dijital televizyondur.

BluTV'yi nerelerde kullanabilirim?

İnternet bağlantısı ile bilgisayar, tablet, mobil cihazlar ya da akıllı televizyonlar üzerinden her ay güncellenen yerli/yabancı film ve dizilere, canlı TV yayınına, spor, yaşam içeriklerine ve en önemlisi sadece BluTV’de bulabileceğiniz BluTV üyelerine özel yerli yapımlara kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Tıpkı Netflix'te olduğu gibi BluTV'de de bir üyelik sistemi mevcut. Her ay düzenli olarak yenilemeniz gerekn sistem içerisinde tabii ki de içerikler de eş zamanlı güncelleniyor. Kısacası aynı içeriğe sürekli fiyat ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Bunun dışında öncelikle denemem gerekiyor diyorsanız da BluTV'de 7 günlük bir ücretsiz deneme hakkınız da mevcut. 

BluTV'nin anlaşma stili nasıl?

Belki de herkesin kafasına takılan en büyük soru işaretlerinden biri de taahhüt meselsi. Bu konuya bir açıklama getirmek gerekirse: BluTV hizmeti taahhütlü değildir. İptal etmeniz durumunda herhangi bir cayma bedeli ödemezsiniz. Ödemesini yaptığınız dönemin sonunda aboneliğiniz durdurulur sadece. Bu konu da da sistemi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 

Peki BluTv sansür konusunda ne kadar cesur? BluTV cesur ve özgürlükçü yaklaşımıyla içeriklere sansür uygulamamaktadır. İçeriğin sansürlenmiş bir şekilde dağıtıcı firma tarafından BluTV'ye verilmiş olmasından dolayı çok nadir de olsa sansürlenmiş içeriklerle kullanıcılar karşılaştıklarını ifade ediyorlar ancak bu durumda BluTV'den değil direkt yapımcı firmadan kaynaklı bir durum. Buna ek yabancı dizi ve filmler de Türkçe dublaj ve altyazı desteği sunulması da oldukça hoş bir detay. 

BluTV'de sansür uygulanıyor mu? Altyazı desteği var mı?

Şahsen yabancı dizi ve filmlerin orjinallikten uzak kalitesiz dublaj uyarlamarını görmek beni üzüyor. Hiç bir eser orjinallikten uzaklaştırılmaması gerekir. Gelelim belki de en önemli konuya. Eh iyi güzel anlatıyorsun da bu aboneliğin ücreti nedir dediğinizi duyar gibiyim. 

BluTV üyeliği aylık tüm vergiler dahil 14.90 TL’den başlamakta. İçeriğine göre aylık verilmeyecek bir para olmadığını görmekteyim. En azından değerlendirmeye değer olduğunu düşünüyorum. Bu konuda ve daha fazlası için buradan siz de BluTV'nin resmi sayfasına giderek sistem hakkında daha detaylı bilgi havuzuna ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Süleyman mutlu
İnternet kotasından düşüyormu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.