Nasıl Yapılır

Google Haritalar bu özellik ile güvendesiniz! Nasıl Yapılır?

Bu özellik sürüş sırasında hızınızı takip etmenize ve gerekli olduğunda uyarılmanıza yardımcı oluyor. İşte Google Haritalar hız sınırı özelliği!

Google Haritalar bu özellik ile güvendesiniz! Nasıl Yapılır?

Google Haritalar hız sınırı uyarısı ile araç kullanmak zor bir iş değil. Pratikle daha iyi ve kolay hale gelen bir beceri haline geliyor. Bu uygulama, sürüş sırasında, park programları, onarım çalışmaları ve hız limitleri gibi çeşitli kurallar hakkında sizi bilgilendiriyor ve yol işaretlerine dikkat etmenizi sağlıyor.

Google tarafından uygulamanın bir parçası olarak sunulan Google Haritalar Hız Sınırı uyarı özelliği, kullanıcıları sürüş sırasında telefon ekranında gösterebilecekleri mevcut hızları hakkında bilgilendirmek için tasarlanmış. Bu uygulama, hedefinize seyahat ederken diğer bilgilerle ilgili ayrıntıları gösteriyor ve sistem hız sınırını aştığınızı algıladığında sizi uyararak hata payınızı düşürmenize yardımcı oluyor.

Google Haritalar Hız Limitleri özelliği nasıl aktif edilir?

Google Haritalar bu özellik ile güvendesiniz! Nasıl Yapılır? - Resim : 1

1.Google Haritalar uygulama sürümünüzü Google Play Store'dan güncellediğinizden emin olun.

2.Şimdi Google Haritaları açın ve profil fotoğrafınıza dokunun, Ayarlar'ı seçin.

3.Navigasyon'u seçin, ardından aşağı kaydırın ve ‘’Sürüş’’ seçeneklerini arayın.

4."Hız Limitleri" ve "Hız Göstergesini "Açık" olarak çevirin ve Google Haritalar uygulamasının ana ekranına geri dönün.

5.Bir arkadaşınızdan aracınızı sürerken Google Haritalardaki hızı kontrol etmesini ve hız göstergesinde gösterilen hızı karşılaştırmasını isteyin.

Google Haritalar Hız Limitleri özelliğine yine de çok güvenmemek gerektiğini ve özelliğin sürüş sırasında dikkatli ve uyanıklığın yerini tutmadığını hatırlamakta fayda var. 

Hepsi bu kadar artık daha güvenli sürüş yapabilirsiniz. Yolunuz açık olsun.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.