Nasıl Yapılır

MIUI 12.5'te MIUI 13'ün Kenar Çubuğu nasıl aktif edilir?

MIUI 13 ile gelmesi beklenen kenar çubuğu özelliği ile birçok uygulamayı menüde arama derdine düşmeden bir kısayol ile ulaşmanız mümkün olacak. Kullanıcılar tarafından sevilen bu özelliği MIUI 12.5'te de kullanabilirsiniz. Nasıl yapılacağı ise bu haberimizde.

MIUI 12.5'te MIUI 13'ün Kenar Çubuğu nasıl aktif edilir?

Xiaomi'nin MIUI 13 güncellemesiyle birlikte getirdiği yeniliklerden biri de Kenar Çubuğu olarak adlandırılıyor. MIUI 12.5'te de kilidi açılabileceğini biliyor muydunuz?

En son büyük güncelleme ile Xiaomi akıllı telefonlara gelen, daha önce OPPO akıllı telefonlarda da gördüğümüz bir özelliği ColorOS ile entegre ederek cihazlara getiriyor. Bu özellik uygulamaları kayan bir pencerede açmak için uygun bir kısayola sahip olabileceğiniz geri çekilebilir bir kenar çubuğudur. Bu şekilde, çoklu görev avantajları, aynı anda iki uygulamayı bölünmüş erkan olmadan çalıştırabilme özelliğine sahip olacaksınız.

Bu yöntemlerle kenar Çubuğunu etkinleştirin

MIUI 12.5'te MIUI 13 Kenar Çubuğu'nun kilidini açmak için yapılacak ilk şey, Google Play Store'dan buradaki bağlantı aracılığıyla Activity Launcher uygulamasını ücretsiz indirmektir. Daha sonra ise nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  • Activity Launcher uygulamasını açın.
  • Sağ üstteki büyüteç simgesine tıklayın.
  • com.miui.dock.settings.DockSettingsActivity” için arama yapın.
  • “Güvenlik” altındaki işleme tıklayın.

com.miui.dock.settings.DockSettingsActivity” penceresine tıklayarak Kenar Çubuğu ekranına erişebilirsiniz. “Her zaman göster” geçişini etkinleştirdikten sonra bir çubuğun yan tarafta göründüğünü göreceksiniz: kaydırarak Kenar Çubuğunu açacaksınız. İçerisini daha sonra isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

Beyaz çizgiye tıklayarak, uygulamaları görmenizi sağlayacak bir kayan pencere menüsü göreceksiniz. Bu uygulamaları kaydırarak sondaki  “ + “ düğmesine tıklayabilirsiniz. Üzerine tıklayarak, çubukta bulunması gereken uygulamaları ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Yorumlar
Cəmil tel redmi 9t
Güclənmə miu 13
Cevapla
Cəmil telefonum redmi 9 t
Miu 13 güclənmə haçan olar
Cevapla
Mehmet Berkay Balcı
Şaomi resmi not 9 da böyle bir şey çıkmıyor arama kısmına yazdım Ayarlar kısmını baştan aşağıya taradım yok note cihazın geliştirici seçeneği aktif tir
Cevapla
Mesedi
Selam aleykum kardeş benim cihaz mi not 9s bir ara telefonda kendi kendiliyinden ekran karismasi neyden ola bilir of on düğmesine basdikdan sonra geçiyo bu sorun niye oluyo ???
Cevapla
Neden?
Arama kısmına yazıyorum birşey çıkmıyor
Cevapla
berke
evet benimde öyle çıkmıyor bir şey.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.