Xiaomi Mimoji nasıl etkinleştirilir? Nasıl Yapılır?

Xiaomi, MIUI 13 etkinliğinde sisteme yeni eklenen Mimoji (Avatar) özelliğini tanıtmıştı. Xiaomi cihazlarınızda bu yeni özelliği nasıl etkinleştireceğinizi açıklıyoruz.

Xiaomi Mimoji nasıl etkinleştirilir? Nasıl Yapılır?

Xiaomi'nin MIUI ara yüzü ayrıca, iOS'taki Memoji'ye benzeyen, Mimoji adlı yeni bir özellik olan, yüz hareketlerimizi izleyen ve uygulayan animasyonlu bir Emoji kullanabileceğiniz harika bir Emoji özelliği ile birlikte geliyor.

Ancak Mimoji gerek tasarımı gerekse özellikleri açısından, iOS Memoji'nin doğrudan bir kopyasıdır. Ancak kopya olsun ya da olmasın iyi bir özelliği kim cihazlarında kullanmak istemez ki?

Xiaomi'nin Mimoji özelliği; maskotu, Hınzırı (Domuz), tilkisi, pandası ve diğer birkaç emoji gibi bazı yerleşik emojilerle birlikte geliyor. Kendi avatarınızı veya herhangi bir arkadaşlarınızın yüzünü kendi avatarınızı oluşturmanız için de kullanmak mümkün. MIUI kurulumunuzda bu özellik yoksa, ki muhtemelen yoktur! (MIUI özellikleri bizlere ulaşırken bu özellikler verilmiyor) ve gerçekten kurmak isterseniz sizlere bu konuda yeni bir Nasıl Yapılır serimiz ile adım adım açıklıyoruz.

Xiaomi Mimoji'yi yükleme

Xiaomi MiMoji'yi yüklemek, bir APK dosyası yüklemek kadar basit. Bu dosyayı aşağıdaki bağlantıdan indirebilir ve kurabilirsiniz:

Not: Apk yüklemek kaynağı güvenilir olmayan sitelerden ve kişilerden olduğu takdirde güvenilir bir yol değildir. Sitemizde sunduğumuz dosyalar tamamen zararsız ve güvenilir kaynaklardır. Apk yüklemek tamamen şahsi sorumluluğunuzdadır.

MiMoji'yi buradan indirin

  1. Dosyayı indirdikten sonra, tarayıcınızın İndirilenler klasörüne veya indirilenler bölümüne gidin
  2. Dosyaya dokunun.
  3. Gerekirse bilinmeyen kaynaklardan yüklemeyi etkinleştirin ve yükle'ye basın.

Bilinmeyen kaynaklar seçeneğini nerede arayacağınızı bilmiyorsanız, ayarların arama çubuğunda hızlı bir arama yaparak bulabilirsiniz veya kurulum sizi doğrudan oraya yönlendirebilir. APK'yi yükledikten sonra Mimoji Uygulamasını açın.

Ekrana bakın ve alttan istediğiniz karakterinizi seçin.

Xiaomi Mimoji nasıl etkinleştirilir? Nasıl Yapılır? - Resim : 1

Xiaomi MiMoji'nin Özellikleri:

  • 12 MiMoji'nin 30 Saniyeye Kadar Videosu.
  • Ses perdesini erkekler, kadınlar ve çizgi film olarak değiştirebilme.
  • Sonuçları kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz.
  • Kilidi açılmış çizgi film efekti.
  • Çince'den İngilizce'ye taşıma ve tercüme etme.

Uygulamayı başlatıcınızda bulup başlatmak ve tercih ettiğiniz bir kişiliği seçmek için yapmanız gereken tek şey kırmızı butona basıp kaydı başlatmak. Daha sonra istediğiniz herhangi bir platformda video formatında MiMoji'nizi paylaşabileceksiniz.