Nasıl Yapılır

Nasıl yapılır! Xiaomi telefonlarında "Dengeli" ve "Performans" modları!

Xiaomi yaptığı bazı son güncellemeler ile pilinizi daha iyi korumanıza yardımcı olacak özellikler sundu. Cihazınıza aynı Windows işletim sistemindeki "Güç" ayarlarındakine benzer bir dizi seçenek ekleyen firmanın bu özelliğine değiniyoruz.

Nasıl yapılır! Xiaomi telefonlarında "Dengeli" ve "Performans" modları!

En son MIUI güncellemeleri ile birlikte Xiaomi, Redmi ve POCO'ya dahili olarak çalışma modunu seçmemize izin veren iki yeni mod getirilmişti. Dengeli ve Performans modları hakkında sizleri bilgilendiriyoruz.

Xiaomi Güç modları

Bahsettiğimiz modların ilki Dengeli mod, herhangi bir işlevsellikten vazgeçmeden enerji tüketimini optimize etmemizi sağlıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, bu yeni mod, iyi bir kullanıcı deneyimini daha fazla önemsiyor ve enerji tasarrufu ile dengelemeye çalışıyor.

Performans modunda ise, Xiaomi, Redmi veya POCO cihazları donanımından en iyi şekilde yararlanır, enerji tüketimini veya cihazın sıcaklığındaki artışı dikkate almadan kullanıcıya maksimum potansiyelini sunarlar.

Varsayılan yani Dengeli modu ise genellikle akıllı telefonlarımızda etkinleştirilen moddur. Bu mod, kullanım tercihlerimize ve ihtiyaçlarımıza göre Performans veya Enerji (pil tasarrufu modu) modu olarak sistemi otomatik olarak dengede tutuyor.

Xiaomi'nizde Dengeli veya Performans modu nasıl etkinleştirilir

Xiaomi Performans veya Güç modunu etkinleştirmek için aşağıda ayrıntıları verilen adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

  • Ayarlar > Pil ve performans bölümüne gidin
  • İçeri girdikten sonra istediğimiz modu seçebiliriz: Enerji, Dengeli veya Performans

Bunlar sayesinde Xiaomi cihazınızın çalışmasını ve özelliğini optimize edebilirsiniz. Maksimum pil tasarrufu yapmamız gerekirse "Enerji" yi seçebilir. Oyun için "Performans" 'ı etkinleştirebilirsiniz. Günlük kullanım içinse "Dengeli" en iyi seçenek olacaktır.

MIUI'nin bu güzel özellikleri maalesef bazı bölgelerde mevcut. Ancak güncelleme ile gelen bu özelliği şayet telefonunuz aldı ise bir girip bakmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar
XiaomiMühendisi
ARKADAŞLAR BENİ DİNLEYİN OLMAYAN HERKES YAPSIN 90 FPSE ÇIKTI PUBG HERKES GÜVENLİK UYGULAMASININ GÜNCELLEMELERİNİ SİLSİN VE DATASINI TEMİZLESİN SONRA Uygulamalara girin sağ üstten tüm uygulamaları göster yapın pil yazın pil ve performansında DATASINI silin sonra güvenliğe giğin sol alttan pile basın olay. Bu
Cevapla
Ff
Bende 12.5.2 ama yok
Cevapla
Aziz
Bende var.son guncelleme ile redmi note 9 telefonum kendiliginden kapanmaya siyah ekran vermeye basladi.Cihazdan sogudum adeta.
Cevapla
Yunus
12.5.3 sürümünü kullanıyorum bende yok
Cevapla
Eren
Poco x3 nfc global güvenlik sürümün 5.5.1 gelirmi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.