Nasıl Yapılır

Xiaomi acil durum modu (SOS) etkinleştirme! Nasıl Yapılır!

Acil durumlarda mesaj gönderme aracı olan Xiaomi'nizde SOS modu nasıl etkinleştirilir. SOS acil durum modu özelliğini etkinleştirerek zorda kaldığınız bir durumdan kurtulabilirisiniz.

Xiaomi acil durum modu (SOS) etkinleştirme! Nasıl Yapılır!

Umarız asla kullanmak zorunda kalmayacağınız bir işlev olan SOS modunu etkinleştirmeyi sizler için derledik. SOS acil durum modu, Xiaomi, Redmi veya POCO cep telefonunuzla, yardım çağırmak için kullanılacak bir özelliktir. Bu MIUI işlevi, bir dizi güvenlik bağlantınıza, son konumunuzu (hatta yapılan son aramaları vs..) belirten bir kısa mesaj gönderir.

Kritik durumlarda, tehlikeli bir durumda olduğunuzu hissettiğinizde, bu işleve başvurmak yaşam ve ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir. Sadece üst üste beş kez güç düğmesine dokunarak, sistem mesajı otomatik olarak gönderilir. İşte Acil SOS Modunun nasıl etkinleştirileceği.

Herhangi bir Xiaomi, Redmi veya POCO'da SOS Modunu Etkinleştirme!

Xiaomi acil durum modu (SOS) etkinleştirme! Nasıl Yapılır! - Resim : 1

SOS acil durum modu şüphesiz tehlike zamanlarında çok kullanışlı bir araçtır. Mesajı alan kişi tarafından toplanan bilgiler, bilgileri gönderen kişiyi bulmak ve korumak için çok önemli olabilir.

Bu işlevi etkinleştirmenin yolu aşağıdaki gibidir:

  • Sistemden 'Ayarlar'a girin.
  • Şimdi 'Şifreler ve Güvenlik' işlevine dokunun.
  • Şimdi, yeni menüde, '(SOS) Acil Durum Araması' işlevine gidin.
  • Etkinleştirebileceğiniz yeni bir pencere görünecektir.
  • Etkinleştirildikten sonra, bu hizmetin ne kadar iyi çalıştığını test etmek için üst üste sadece beş kez güç düğmesine basmanız gerekiyor.
  • Sistem, GPS konumu veya dilerseniz son aramaların geçmişi gibi önemli bilgileri belirten bir mesaj gönderecektir.
  • 'Acil Durumda Ulaşılacak Kişiler' sekmesinde istediğiniz size bu durumda yardımcı olacak kişi/kişileri ekleyin.

'Acil SOS' sisteminin çalışması için en az bir acil temasa ihtiyacınız olacak. Genellikle bu tür durumlar için mevcut olan bir aile üyesi veya yakın arkadaş seçmelisiniz.

Üst üste beş kez güç düğmesine dokunarak, sistem mesajını otomatik olarak gönderebilirsiniz.

İlgili kişi numaralarını seçtikten sonra, ilgili kişinin kendi numaralarını düzenleyerek bağlantılı numaraların sayısını da düzenleyebilirsiniz. Yani, sadece bu acil servis için bir iletişim oluşturmanızı öneririz ve bu nedenle aynı anda birkaç numarayı bağlamak zorunda kalmayacaksınız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.