Nasıl Yapılır

Xiaomi telefonunuzdaki bu seçeneklerle birlikte telefonunuzu hırsızlara karşı koruyun!

Xiaomi telefonunuzda bazı önemli ayarlar vardır. Bu sizlere daha güvenli seçenekler sunar. Bu seçenekler hakkındaki makalemiz sizlerle.

Xiaomi telefonunuzdaki bu seçeneklerle birlikte telefonunuzu hırsızlara karşı koruyun!

MIUI'nin en son sürümlerinin gelmesiyle birlikte Xiaomi, akıllı telefonumuzu hırsızlığa karşı korumamızı sağlayan çeşitli mekanizmalar uygulamamıza olanak tanıyor. Ayrıca, bunlardan bazıları da gizlilik seviyemizi artırarak sisteme erişimi engelliyor.

Bunu göz önünde bulundurarak, olası bir hırsızlık veya kayıp durumunda Xiaomi, Redmi veya POCO telefonunuzu korumak için mutlaka etkinleştirmeniz gereken birkaç MIUI seçeneğini aşağıda sizler için derledik. Bu seçenekler sayesinde özel bilgilerinize erişmelerini engelleyecek ve ayrıca telefonunuzun konumunu uzaktan bulabileceksiniz.

1. Hırsızlık veya kayıp durumunda Xiaomi'nizi bulun

Şüphesiz Xiaomi, Redmi veya POCO cihazlarınızda etkinleştirmeniz gereken seçeneklerden biri işlevsellik ile ilgilidir. Bu özellik "Cihaz bul" özelliğidir. Bu, kaybolma veya hırsızlık durumunda cihazın gerçek zamanlı konumunu almamızı sağlayacaktır. Bunu yapmak için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

  • Ayarlar> Mi Hesabı> Xiaomi Cloud'a gidin.
  • İçeri girdikten sonra « Cihaz bul » seçeneğini etkinleştireceğiz.

Aktivasyondan sonra cihazı uzaktan bulmamız gerekirse Xiaomi Cloud'a erişmemiz ve Mi Hesabınızla giriş yapmanız yeterli olacaktır. Bundan sonra, tek yapmanız gereken “Cihazımı bul” seçeneğine gitmek.

2. Mobil verileri, WiFi'yi devre dışı bırakmalarını veya uçak modunu etkinleştirmelerini önleyin

MIUI'nin içerdiği ve etkinleştirmeniz gereken bir diğer temel seçenek de cihaz kilitliyken Kontrol Merkezi'ni veya Bildirim Panelini gizlemektir. Bunu yapmak için yapmanız gerekenler:

  • Ayarlar> Bildirimler ve Kontrol Merkezi'ne gidin
  • İçeri girdikten sonra sadece « Aşağı kaydırdıktan sonra kilit ekranında gösterilen öğeler » seçeneğine erişmemiz gerekecek ve sonra aşağıdaki öğeleri devre dışı bırakın:
  • Bildirim paneli
  • Kontrol Merkezi
  • Akıllı ev

3. Bildirimlerinizin gösterilmesini engelleyerek gizliliğinizi iyileştirin

Varsayılan olarak MIUI, bildirimlerin içeriğini kilit ekranında gösterir. Bu, telefonun kaybolması durumunda, herhangi birinin mesajlarımızı ve hatta hassas hizmetlere erişim kodlarıyla gelen SMS'leri görebileceği anlamına gelir.

Bildirimlerin içeriğinin görüntülenmesini kilit ekranında önlemek için bu adımları yapmanız yeterli olacaktır:

  • Ayarlar> Bildirimler ve Kontrol Merkezi'ne gidin.
  • İçeri girdikten sonra Kilit ekranı> Biçim'e erişeceğiz.
  • Bundan sonra şu seçeneği seçmeniz yeterli olacaktır. "Kilit ekranı bildirimleri gösterme"

Xiaomi telefonunuzda bu ayarları yaptıktan sonra artık telefonunuz daha güvenli olacaktır.

Nasıl yapılır serimizi nasıl buluyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.