Xiaomi telefonunuzdaki varsayılan tarayıcıyı nasıl değiştirirsiniz?

Xiaomi cihazlarında bazı varsayılan uygulamalar mevcut. Bunları değiştirmek bazen çok zahmetli olabiliyor. Bu makalemiz bu konu ile alakalı.

Xiaomi telefonunuzdaki varsayılan tarayıcıyı nasıl değiştirirsiniz?

Google Play Store'da birçok tarayıcı var. Uygulamaların doğrudan senkronize olabilmesi için günlük kullandığınız tarayıcı ile doğrudan açılmasını isteyebilirsiniz.

Google Chrome, Mozilla gibi tarayıcıların büyük çoğunluğu, uygulamaya her defasında girerken size bunları varsayılan olarak ayarlama imkanı sunacaklardır. Ancak aşağıda, onu değiştirmek için izlenecek adımları keşfedeceğiz.

Xiaomi telefonunuzdaki varsayılan tarayıcıyı nasıl değiştirirsiniz? - Resim : 1

En sevdiğiniz tarayıcıyı varsayılan olarak ayarlayın

Öncelikle bilmelisiniz ki varsayılan olarak olmasını istediğiniz tarayıcıyı cep telefonunuza yüklemiş olmanız gerekmektedir. Google Chrome veya Mi Tarayıcı gibi bazıları önceden yüklenmiş olarak gelir. Şimdi aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

  1. "Ayarlar"ı açın.
  2. " Uygulamalar" bölümüne gidin.
  3. "Uygulamaları yönet" seçeneğini seçin.
  4. Sağ üstte bulunan üç noktayı seçin ve "Varsayılan uygulamalar" ı seçin.

Listede “Tarayıcı”yı seçmelisiniz ve ardından bir bağlantıya tıkladığınızda otomatik olarak açılmasını istediğinizi uygulamayı da seçebilirsiniz. 

Gördüğünüz gibi, oldukça gizli bir seçenek, ancak beğeninize göre yapılandırdıktan sonra artık tekrar değiştirmeniz gerekmeyecektir. Aslında, bu menüden akıllı telefonunuzun geri kalan işlevleri için varsayılan uygulamalarını da yönetmek mümkündür. İsteğinize göre varsayılan uygulamaları değiştirebilirsiniz.

Örneğin varsayılan PDF görüntüleyici uygulamanızı, sevdiğiniz veya yüklemiş olduğunuz 3.parti bir uygulama ile değiştirebilirsiniz. MIUI arayüzü gerçekten de çok kişileştirme imkanı sunan ve oldukça derin olan bir başlatıcı. Yakında MIUI 13'ün de tanıtılması ile farklı özelliklerin sisteme entegre edilmesi bekleniyor.