Nasıl Yapılır

Xiaomi telefonunuzu kullanırken başınız mı ağrıyor? Bu ayar sayesinde ağrılarınızı azaltın!

Sizlere bahsedeceğimiz bu MIUI ayarı sayesinde Xiaomi telefonunuzu kullanırken daha az ağrı çekeceksiniz. Detayları aktarıyoruz.

Xiaomi telefonunuzu kullanırken başınız mı ağrıyor? Bu ayar sayesinde ağrılarınızı azaltın!

Çoğumuz, bir içeriği görüntülemek, çalışmak veya günün diğer günlük eylemlerini gerçekleştirmek için tüm günümüzü akıllı telefonumuza veya bir ekrana bakarak geçiriyoruz. İlk bakışta algılayamasak da, bu ekranlarda görsel yorgunluğa neden olan hafif bir titreme vardır. Bu da bizleri zihinsel düzeyde etkiliyor ve hatta bazı kişilerde baş ağrılarına neden olabiliyor.

Neyse ki, Xiaomi bizi biraz düşünmüşe benziyor. Telefonlarının yazılımına, düşük ışık koşullarında görsel yorgunluğu azaltmaya dayanan, ve benzeri türetilmiş sorunlardan kaçınmak için önemli bir işlev olan "Anti-titreşim Modu" adını verdikleri bir özelliği dahil etmiş.

Xiaomi telefonunuzda titreme önleme modu nasıl etkinleştirilir?

Söylediğimiz gibi MIUI, günlük kullanımda telefonlarımızda görsel yorgunluğu azaltmak için tasarlanmış belirli bir modu ayarları arasında içeriyor. Bu özellik, düşük ışık koşullarında panelin titremesini önlüyor. Daha derin bir uykuya sahip olmak adına ve hatta bundan kaynaklanan olası baş ağrısı problemlerini önlemek için takdir edilecek bir özellik.

Bu seçeneği etkinleştirmek için sadece şu adımları izlememiz yeterli:

  1. Xiaomi, Redmi veya POCO telefonunuzun ayarlarına erişin.
  2. “Ekran” bölümünü seçin ve “Titreme önleme modu” seçeneğine girin.
  3. İçeri girdikten sonra, “Anti-titreşim” seçeneğini seçmeniz yeterlidir ve değişikliğin otomatik olarak uygulandığını göreceksiniz.


İşin en ilginç yanı, bu modun bizlere sadece görsel yorgunluğumuzu azaltmakla yetinmeyip aynı zamanda cihazımızın ekranının enerji tüketimini de bir nebze de olsa azaltabilecek olmasıdır. Normal modu kullanmakla karşılaştırıldığında farkın fazla olmadığı olabilir ancak yinede bataryadan tasarruf etmeside güzel bir durum.

Bu mod telefondan telefona değişiklik gösterdiği için bazı telefonlarda olmayabilir. Bu özellik ve yeni Nasıl yapılır serimiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Nureddin
Mi 10t de yok ki
Cevapla
Emirhan
Poco m3 de de yok
Cevapla
Ahmet
Ayar bende yok çok faydaniz dokundu tsk (Poco x3 nfc)
Cevapla
Hikmet
Poco f2 pro da da yok
Cevapla
Sadık
Bendeki poco f2 pro 'da var.
Ali
Amoled ekranlarda vardır muhtemelen. Benim note 7 gibi dandiriklerde yoktur.
Cevapla
Player
Note 10 da da yok 😕
Sinan kaya
Not 7den aşşagı telefon mu yav ya sende donma kasma hahahaha
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.