Nasıl Yapılır

Xiaomi'nizi bir Wi-Fi tekrarlayıcıya dönüştürmek! Nasıl Yapılır?66

Xiaomi telefonunuzu, Wi-Fi kapsama alanını genişletmek için evinizin veya ofisinizin yönlendiricisinin sinyalini genişleten bir Wi-Fi tekrarlayıcıya dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı?

Xiaomi'nizi bir Wi-Fi tekrarlayıcıya dönüştürmek! Nasıl Yapılır?

Android, çok sayıda şey yapmamıza izin veren oldukça çok yönlü bir işletim sistemidir. Doğrudan yapamadığınız özellikleri ise Google Play'de bulduğunuz uygulamalarla tamamlarsınız. Ancak bazen, bazı üreticiler katmanlarına belirli işlevleri entegre etmeye karar verirler ve bu bağlı olduğunuz Wi-Fi sinyalini genişletmenize imkân verir.

Cep telefonunu diğer cihazlar için bir Wi-Fi erişim noktası olarak kullanabilmekten bahsetmiyoruz. Bu internet erişiminin mobil veriler aracılığıyla üretildiği anlamına geliyor. Bahsettiğimiz şey işte şu; Xiaomi'nizi kapsama alanını genişletmek için evimizin veya ofisimizin yönlendiricisinin sinyalini genişleten bir Wi-Fi tekrarlayıcıya dönüştürmek. Bu özellik MIUI ile yerel olarak yapılabiliyor.

Xiaomi Cep Telefonunu Wi-Fi Tekrarlayıcı Olarak Kullanma!

Söylediğimiz gibi, MIUI, Xiaomi biraz gizlese de, telefonun o anda bağlı olduğu Wi-Fi sinyalini (veya Xiaomi Pad'den bahsetmişken tableti) genişletmeye izin veren bir işleve sahiptir. Özellikle, Android işletim sisteminin Geliştirici Seçenekleri içindedir. Bu yüzden oraya ulaşmak için önce bu geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekiyor.

Bir Xiaomi cep telefonlarında geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

  • Telefonun 'Ayarları" işlevini açıyoruz.
  • 'Telefonda' bölümüne erişiyoruz. Ayarlar listesinin en üstünde bulacağımız işlev.
  • 'MIUI sürümünü' bulup üzerine tekrar tekrar basıyoruz.
  • Telefon bize Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek için kaç kez kalan geri sayımlı bir mesaj gösterecek.
  • Etkinleştirildikten sonra, telefon bizi yüzen bir mesajla uyaracak.

İşletim sisteminde ve MIUI'de gizlenen Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmemize yol açan ilk adımı tamamladık.

Bölümün Ayarlar'da görünmesini sağladıktan sonra, şimdi sistemin Wi-Fi ağ genişleticisini etkinleştireceğiz.

  • Telefonun 'Ayarları" işlevini açıyoruz.
  • ' Geliştirici Seçenekleri"ni ayarlar ve erişim listesinde buluyoruz.
  • 'Networks "alanını buluyoruz.
  • Anahtarı kapalıdan açık hale getirmek için 'Wi-Fi kapsama uzantısını etkinleştir'i tıklıyoruz.

Artık hazır.

Şimdi telefonumuz seçtiğimiz Wi-Fi ağına bağlı olacak, ancak aynı zamanda aynı Wi-Fi'yi yayınlayacak. Böylece yönlendiriciden en uzak cihazlar, İnternet bağlantısına sahip olmak için doğrudan telefona bağlanabilecek.

Yorumlar
Rcp
Wifi kopma sorunu yaşıyorum redmi not 8 ipv6 hatası
Cevapla
Hakan
Bu anlattıklarını yapmaya gerek yok. Telefonunuz wifi ye bağlıyken kontrol panelinden bağlantı noktasını açmak yeterli olacaktır.
Cevapla
Utku
Olay cihazın bulunduğu wifi ağını cihaz üzerinden tekrar yayınlayarak mevcut wifi ağını genişletebilmek. Birr çeşit repater mevzusu yani, hotspotla karıştırmışınız.
Kenan
yoruma cevap olarak yazıyorum. redmi note 10 pro kullanıyorum. geliştirici modunu hiç aktifleştirmedim. yani yazılanları yapmadım. kontrol panelinden mobil ağ kapalı wifi ağına bağlıyken bağlantı noktasını açtığımda bağlı olduğum wifi ağını paylaşabiliyoruz.
Mali
O dediğin mobil veriyi paylaşmak için geçerli. Bence sen olayı iyi anla
Yusuf
Sonraki işlemlerde neler yapılıyor anlatırmısınız
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.