Nasıl Yapılır

YouTube arka planda oynatma nasıl yapılır?

Bu yazımızda, YouTube arka planda nasıl oynatma yapabileceğinizi, adım adım anlattık.

YouTube arka planda oynatma nasıl yapılır?

YouTube, dünyanın en popüler video paylaşım platformlarından biridir ve pek çok kişi tarafından sevilen bir özelliği olan arka planda oynatma özelliği sayesinde kullanıcılar, telefonlarını kullanırken ya da diğer işlerini yaparken video izleyebilirler.

YouTube arka planda oynatma nasıl yapılır?

Bu özellik, YouTube mobil uygulamasında mevcuttur ve burada, arka planda oynatma nasıl yapılır, basit adımlarla anlatacağız.

  1. İlk olarak, YouTube uygulamasını açın ve izlemek istediğiniz videoyu seçin.
  2. Ardından, videoyu oynatmak için dokunun ve video oynarken ekranda beliren küçük oynatma ekranına dokunun.
  3. Oynatma ekranındaki alt kısımda, sağ alt köşedeki butonu göreceksiniz. Bu buton arka planda oynatmayı etkinleştirmek için kullanılır. Bu butona tıklayın.
  4. Butona tıkladıktan sonra, video arka planda oynatılmaya devam edecektir ve siz YouTube uygulamasından çıkabilirsiniz.
  5. Arka planda oynatmayı durdurmak isterseniz, bildirim çubuğundaki video oynatma kontrollerini kullanabilirsiniz.

YouTube arka planda oynatma nasıl yapılır? - Resim : 1

Bu kadar basit! Artık YouTube'da arka planda oynatma özelliğini kullanabilirsiniz. Ancak, unutmamanız gereken oldukça önemli bir şey var: Arka planda oynatma özelliği, yalnızca YouTube Premium üyeleri için kullanılabilir. Bu nedenle, arka planda oynatma özelliğini kullanmak istiyorsanız, YouTube Premium üyeliği satın almanız gerektiğini belirtmemiz gerekiyor.

Bu adımları takip ederek, YouTube'da arka planda oynatma özelliğini kolayca kullanabilmeniz mümkün. Bu özellik sayesinde, bir yandan video izlemeye devam edebilir, diğer yandan ise diğer işlerinizi yapabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.