Otomobil

1200 beygir gücünde elektrikli otomobil: Drako GTE

Elektrikli araçlarda son noktayı temsil eden otomobil Drako GTE, 4 motorlu bir performans canavarı.


Son dönemde popülerliği artan elektrikli araçlar aynı zamanda spor modelleriyle dikkat çekiyor. Özel üretim bir otomobil olarak tanıtılan Drako GTE, 1200 beygir gücünde bir araç. Üzerinde dört farklı elektrikli motorun bulunduğu lüks spor elektrikli otomobil, ABD merkezli Barracuda Networks tarafından geliştiriliyor.

1200 beygir gücünde elektrikli otomobil: Drako GTE

Üzerindeki dört motoru 1200 beyir güç üreten ve 8.812 Nm torka sahip olan elektrikli aracın çok düşük bir 0-100'e ulaşma süresinin olduğu tahmin ediliyor. Aracın son hızı ise 331 km olarak açıklandı. Dört kişilik bir spor otomobil olan Drako GTE'nin menzili ise net olarak bilinmiyor.

Kişiye özel olarak üretilecek ve 2020 yılından itibaren satışa sunulacak olan otomobilen sadece 25 adet üretileceği açıklandı. Aracın satış fiyatı ise 1 milyon 250 bin dolar olacak. Tesla'nın 200 bin dolarlık Roedster modelinden çok daha pahalı bir fiyatı olan Drako GTE'nin sadece özel müşterilere hitap edeceği düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.