Otomobil

3 tekerlekli Niken Türkiye’de!

Yamaha Niken, Türkiye yollarına çıktı. 3 tekerlekli Niken, motosiklet dünyasının en ilginç tasarıma sahip motorlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. İşte detaylar!

3 tekerlekli Niken Türkiye’de!

Dünya lansmanı yapıldığı günden beri merak uyandıran Yamaha Niken, Türkiye yollarına çıktı. 3 tekerlekli Niken, motosiklet dünyasının en ilginç tasarıma sahip motorlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Yamaha’nın geliştirdiği Yatabilen Çoklu Tekerlek Sistemi teknolojisi ile virajlarda 45 derecelik bir açıyla yatış sağlayabilen motorsiklet, 90 bin lira satış fiyatıyla vitrindeki yerini aldı. 

Yamaha Motor Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Ersin Şeker, "Dünyada gördüğü ilgi kadar aynı ilgiyi Türkiye’de de görmekten mutluluk duyuyoruz. Geçtiğimiz aylarda ön satış ile tüketicisiyle buluşturduğumuz Niken Kasım ayı itibari ile 50 adet satışa ulaştı.

Türkiye’de ilgi 250 cc ve altı orta segment motosiklete yönelik olsa da son yıllarda çeşitlilik artmaya başladı. İhtiyaca yönelik tüketimde artık tasarım ve performansın da etkisi büyük. Niken gerek tasarımı gerekse performansı ile bu anlamda pazarın dinamizmini değiştirecek" dedi.

3 tekerlekli Niken Türkiye’de!

İki ön tekerleği sayesinde yüksek yol tutuş kabiliyeti ve denge hissi sunan Niken, olumsuz hava koşullarında dahi virajları kolayca alacak şekilde geliştirildi. Bu yatabilen çok tekerlekli araca, 15 inç Bridgestone tarafından yalnızca Niken için ürettiği 120/70R15 V tipi lastikler takıldı.

Yüksek yol tutuş, aşınmaya karşı direnç ve ıslak yolda sürüş kabiliyetini arttıran bu lastikler, Niken'ın üstün viraj alma performansına katkıda bulunuyor. Niken’a güç veren 847cc 3 silindirli motor, Yamaha’nın popüler modeli MT-09'un motorundan ilham alınarak özel olarak geliştirildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.