Artık kolaylıkla bir Porsche satın alabilirsiniz! Nasıl mı? İşte yanıtı

İleride sokaklarda çok daha fazla iki tekerlekli Porsche'ye rastlayabilirsiniz. Neden mi? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Artık kolaylıkla bir Porsche satın alabilirsiniz! Nasıl mı? İşte yanıtı

Lüks otomobil üreticisi, Hollandalı şirket Ponooc Investment B.V. ile iki yeni ortak girişim başlattı ve her ikisi de elektrikli bisikletlerle ilgili. Merkezi Münih yakınlarındaki Ottobrunn'da bulunan Porsche eBike Performance GmbH, motorlar ve piller dahil olmak üzere bileşenler geliştirecek. Yarattığı her şey daha sonra, Stuttgart merkezli ikinci ortak girişim olan P2 eBike GmbH tarafından, şirketin on yılın ortasından itibaren piyasaya sürmeyi planladığı tüketiciler için Porsche markalı e-bisikletleri üretmek için kullanılacak.

Porsche, e-bisiklet alanında yeni gelenlerden çok geride. 2021'de Taycan'dan ilham alan ve arka taşıyıcıya sahip Cross Turismo'yu tamamlamak için yapılan iki elektrikli bisikleti piyasaya sürdü.

Artık kolaylıkla bir Porsche satın alabilirsiniz! Nasıl mı? İşte yanıtı

Ancak bu bisikletler, motorları ve vites değiştirme sistemleriyle birlikte Japon bisiklet endüstrisi devi Shimano tarafından üretildi. Bir şirket parça geliştiriyor ve bir diğeri tüketici bisikletleri üzerinde çalışıyorken, ortak girişimlerin piyasaya süreceği ürünler tamamen (veya en azından çoğunlukla) Porsche olacak.

Bileşen işi, Electrek tarafından belirtildiği gibi, Porsche'nin yakın zamanda satın aldığı bir şirket olan Fazua tarafından geliştirilen e-bisiklet tahrik sistemlerini kullanacak. Bununla birlikte, Porsche markası altında e-bisiklet sistemleri de geliştirecek - hatta tasarladığı teknolojiyi diğer markalara satacak. Her Porsche'de olduğu gibi bu yeni girişim bisikletler de büyük olasılıkla ucuza gelmeyecek: örneğin, Taycan'dan ilham alan bisikletleri lansmanda en az 8.500 dolara alıcı buldu ve spor modeli 10.700 dolardan başlayan fiyatlarla satış yaptı.