Otomobil

As bayrakları: Yerli otomobilin ilk fotoğrafı ortaya çıktı

TOGG tarafından Gebze'de geliştirilen yerli otomobilin ilk fotoğrafı paylaşıldı. İşte otomobilin ilk görüntüsü.

As bayrakları: Yerli otomobilin ilk fotoğrafı ortaya çıktı

Bir süredir üzerinde çalışılan yerli otomobil ile ilgili ilk fotoğraf ortaya çıktı. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından Gebze'de montajı gerçekleştirilen yerli otomobilin ilk fotoğrafı grubun Twitter hesabında yapıldı. Paylaşılan fotoğrafta aracın kaportasının tamamı görülüyor. SUV türünde olacağı bilinen TOGG'un ilk otomobili yüzde 100 elektrikli olacak.

TOGG tarafından yapılan paylaşımda "Tamamı ülkemizde üretilen parçalarla Gebze'de montajı yapılan ilk gövdemiz. Bizi izlemeye devam edin" ifadeleri yer aldı.

Paylaşımda tek bir fotoğraf değil aracın farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları da yer aldı. Bugüne kadar üzerine çalışmalar devam eden TOGG'un yerli otomobili ile ilgili fotoğraf içeren ilk paylaşım da bu oldu.

Gemlik tesisinin inşaatı sürüyor

TOGG tarafından daha önce yapılan açıklamada, Gemlik tesisindeki inşaat faaliyetlerinin tüm hızıyla ve plana göre sürdüğü belirtilerek, tesisin gelecek yılın sonuna doğru bitirilmesinin hedeflendiği duyurulmuştu. İlk seri otomobilin 2022'nin son çeyreğinde banttan indirilmesinin hedeflendiği, başlangıçta yüzde 51 olacak yerlilik oranının 2025'te yüzde 68'e çıkacağı bildirilmişti.

Proje kapsamında ilk etapta SUV türünde yüzde 100 elektrikli bir araç üretilecek. Ardından sedan, hatcback ve benzeri türlerde 5 farklı kategoride yüzde 100 elektrikli yerli araç üretimi yapılacak.

Yorumlar
Ata
Otomobil yaptık demek için yapmak Ne kadar doğru..fiyatı uygun, ülkemiz yollarına yatkın ve ekonomik elektrikli bir araç ile başlamamız daha uygun olurdu derim..
Cevapla
Hakan
Geliyor gönlüöüm efendisi...
Cevapla
Sade vatandaş
One öyle sanayide montaj yapılmış gibi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.