Otomobil

Yerli otomobil TOGG projesinden önemli bir isim ayrıldı

Yüzde 100 elektrikli otomobil projesi TOGG ekibinden önemli bir isim yollarını ayırdı. İşte o isim.

Yerli otomobil TOGG projesinden önemli bir isim ayrıldı

Türkiye'nin yerli otomobil projesi olan TOGG'dan yeni bir ayrılık haberi geldi. 

Ancak çıktığı zaman herkesin alması pek mümkün görünmeyen projede bir ayrılık yaşandı. Sağlık sorunları gerekçesi ile TOGG ortaklığından çekildiğini belirten İnan Kıraç, “TOGG elektrikli değil hibrit olmalıydı. Elektrikli otomobil Türkiye için erken. En az 20 yılı var.” dedi.

Elektrikli araçlar Avrupa'da bazı ülkelerde kullanılıyor. Alman otomobil devi Volkswagen'in yaptığı "Önümüzdeki süreçlerde elektrikli araçlara geçmeyi düşünüyoruz" açıklamasından anlaşıldığı kadarıyla dizel devrinin kapandığını anlamak mümkün.

Bundan dolayı ülkemiz için önemli olan bu projede ayrılıkların olması üzücü. Elektrikli araçlar teknolojisinde geri planda kalmamak için projenin devam etmesi mühim görülüyor. Ancak projenin her kesime hitap etmesi de önemli. 

Bildiğiniz gibi bu alanda öncü olan ABD'li Tesla firması ülkesinde elektrikli araçların yaygın olarak kullanılması için daha uygun araçlar geliştiriyor. 

Ülkemiz için çok parlak ve önemli olan TOGG projesinde ayrılıkların olması can sıkıcı olsa da henüz olumsuz düşünmeye gerek olmadığını belirtiyoruz.

Elektrikli araçlar konusunda yaşanan gelişmeler ortada. Bu teknolojinin bu kadar ilerlemeye başladığı bir dönemde böyle bir haber duymak üzücü görünüyor. 

Yorumlar
A. Erhan
Hiç şaşırmadım
Cevapla
Fasfakir
Yerli olmadığı fiyatından belli yurtdışından gelen araca ÖTV KDV bilmem ne giydiriyor bu devlet yerlide niye giydiriyorsunuz bu fiyata nasıl milli araç bu dalga geçiyorlar millî aracımız diye sevinenler alsın tepe tepe kullansın bizim milli aracımız ego otobüsleri
Cevapla
Yasar
Yorum ysapanlar Togg daha çıkmadan neden zamlandi eletrikli oto ÖTV sini neden yukselttiler halk rahatça alabildi diyemi Tüzünüz kuru tabi çıkarsa ben alırım gururla binerim diyenler Binersiniz tabi. Valla ben gurur duymuyorum nalet olsun diyorum ÖTV yi kaldırsın kar kadv yide10 yapsınlar ozaman alkislarim bu şekilde Türkiye'nin otomobili olmaz elitlerin zenginlerin godomanlarin otomobili olmuş olur. Birde gurur duyacakmişim hadi oradan derler adama
Cevapla
Cmzgn
Araçtan önce onu yürütecek pili yapın sonra araç her türlü yapılır.Tesla ya bir bakın önce neyi yapmış hayeller hayeller bu Devrim e benzer aracı yaparsınız ama onu götürecek pili bulamazsınız
Cevapla
Naci
Eskişehirde lityum batari (Akü)fabrikası kuruldu.
Necat
Ya giden gitsin onemli olan guzel vatanimiza bir seyler kazsndirmaktir. Biri gider biri gelir ama bu vatanda yasayipta ulkenin gelismesine engel olmaya calisan hainler hic bir zaman muvaffak olamayacaklar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.