Otomobil

Aston Martin Rapide AMR gün yüzüne çıktı!

Yeni aile otomobili Aston Martin Rapide AMR, sonunda yüzünü gösterdi. Peki araç sürücülere neler sunuyor?


Araç markaları arasında lüder konumda bulunan Aston Martin, Rapide AMR modelini DB11 ve Vantage modellerini temel alarak üretti ve ortaya süper sport bir aile otomobili çıktı. Şimdi aklınızda spor bir araba markasından nasıl aile arabası çıkabilir diye deli sorular dolanıyordur diye düşünüyorum. Eh isteyince oluyor. 

Gövde bileşenlerinin büyük bir kısmında karbon fiber alaşımdan oluşan model, performansı ile de oldukça etkileyici gözüküyor kesinlikle. Avrupa ve İngiltere pazarı için otomobilde 605 HP güç üreten V12 benzinli motoruna yer verecek. Bu motor 630 NM tork verisine sahip. Ancak emliyet kemerlerini unutmuyoruz sevgili takipçiler.

0’dan 100 km/s hıza 4.4 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabilen otomobil, maksimum 330 km/s hıza ulaşabiliyor. Bu normal bir sürücü için oldukça ideal bir performans olarak görülmekte. Şimdi gelelim bu mükemmel otomobilin fiyatına... 

Bütün Dünya’da sadece 210 adet üretilip satılacak olan Rapide AMR, Avusturalya’da 460.000 dolar etiket fiyatına sahip olacak. Türkiye'den alıcı olur mu bilemeyiz ancak hali hazırda artış gösteren kurları da göz önünde bulunduracak olursak, kimsenin kolay kolay bu araca yanaşacağını düşünmüyorum. 

Peki ya siz aracı nasıl buldunuz? 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.