Otomobil

Aston Martin Valkyrie AMR Pro 1100 beygir güç vadediyor!

Aston Martin, 1100 beygirli Valkyrie AMR Pro modeli ile Cenevre Fuarı'nda gövde gösterisi yaptı.

1100 beygirlik Aston Martin Valkyrie AMR Pro tanıtıldı!

İngiliz spor-lüks otomobil üreticisi Aston Martin sınırlarını zorlamaya karar verdi. Marka, Aston Martin Valkyrie AMR Pro ile adeta gövde gösterisi yaptı. Valkyrie AMR Pro'nun gücü rakiplerine taş çıkarır cinsten.

Aston Martin Valkyrie AMR Pro modeli; 6.5-litre V12, geri kazanım mimarisiyle 1100 beygirden fazla güç sunuyor. Ancak otomobilin sıra dışı yetenekleri bununla sınırlı değil. Kara roketinin ağırlığı 1 tondan daha düşük. Otomobiln maksimum hızı 365 kilometre/saat hızı seviyesinde konumlandırılmış.

Valkyrie; daha geniş gövde, daha  geniş ön ve arka kanat elemanları, gözden geçirilmiş bir hava kontrolü ve karbon fiber mimarilerini üstünde barındıyor.

Otomobil, navigasyon veya olağandışı teknolojik görsel cihazlarla donanıtılmamış. Aston Martin'in amacı, sürücüleri yüksek performansı ile etkilemek yönünde. Buna ek olarak otomobilde; polikarbonat ön cam, karbon fiber direkler ve özel yarış koltukları mevcut.

Aston Martin Valkyrie AMR Pro 1100 beygir güç vadediyor! - Resim : 1

Aston Martin Valkyrie AMR Pro, 2020 yılında seri üretime geçecek ama fiyatı şimdilik belirsiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.