Otomobil
Vantage 1.5 milyon TL'ye Türkiye'de

Vantage 1.5 milyon TL'ye Türkiye'de

Geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına sunulacağı açıklanan spor otomobil Aston Martin Vantage'ın fiyatı da belli oldu.


İngiliz spor otomobil markası Aston Martin’in tamamen yenilediği Vantage, mayıs ayında Türkiye’ye geliyor. Markanın bugüne kadar ürettiği en ‘fantastik’ modellerinden biri olan Vantange'ınTürkiye fiyatı da belli oldu.

Markanın Türkiye distribütörü D&D Motorlu Araçlar’ın yaptığı açıklamaya göre yeni Vantage mayıs ayında Türkiye’de 300 bin eurodan başlayan fiyat etiketiyle satışa sunulucak. Otomobilin fiyatı farklı özelliklere göre 350 bin euroya kadar çıkabilecek.

Aston Martin tarafından ilk kez 1951 yılında DB2 modelinin yüksek performans motorlu versiyonu olarak sunulan Vantage, safkan spor otomobil segmentinde bir otomobil. Vantage modelinin yeni serisi, keskin hatları, kaslı görüntüsü, mükemmel yol tutuşu ve 4 litrelik V8 motoru ile sürüş keyfini zirveye çıkarıyor.

502 beygir gücünde motor

Alt yapısı tamamen yenilenen Vantage’ın kalbi Aston Martin’in yeni 4 litrelik alaşım çift turbolu V8 motoru ile atıyor.Optimum ağırlık merkezi ve mükemmel yarı yarıya ağırlık dağılımı için şasede mümkün olduğunca alçak seviyeye ve arkaya yerleştirilen bu yüksek performanslı ve verimli motorun sağladığı güç, 245g/km CO2 salımına rağmen 6000 devirde 510 PS (yaklaşık 502 beygir), 2000-5000 devir arasında ise 685Nm seviyelerinde. Vantage 1530 kg boş ağırlığı ile güç-ağırlık ve tork-ağırlık oranlarında bir performansa sahip. Bu özellik, gaza basıldığında gözler önüne seriliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.