Bak işine Tesla, BYD’yi durdurabilene aşk olsun

Elektrikli otomobil dünyasının en büyük ismi konumunda olan BYD, yeni bir modelini daha resmen tanıttı.

Bak işine Tesla, BYD’yi durdurabilene aşk olsun

BYD, yeni e-platform 3.0 Evo üzerine inşa ettiği Hiace 07 EV isimli elektrikli SUV modelini tanıttı. Bu platform, güçlü ve verimli bir sürüş deneyimi sunmayı amaçlıyor. Hiace 07 EV, BYD’nin Ocean Network ailesinden ilham alarak tasarlanan şık, coupe benzeri bir görünüme sahip. Aracın geniş iç mekanı bolca depolama alanı sunuyor ve arka kısımda benzersiz çift modlu bir LED logoya yer veriliyor.

Şirket, mobil uygulaması Haiyang App üzerinden sorunsuz bir şarj deneyimi için özel bir şarj hizmeti başlatıyor. Teknolojiye büyük önem verilen araçta, HUD ekran, kristal vites kolu ve premium ses sistemi bulunuyor. Standart özellikler arasında araç içi geçiş ücreti tahsilatı, akıllı telefon bağlantısı ve 1.000'den fazla araç fonksiyonu için sesli kontrol yer alıyor. Konfor açısından, ısıtmalı/soğutmalı koltuklar ve sesli etkileşim için manyetik bir şarj mikrofonu dikkat çekiyor.

Bak işine Tesla, BYD’yi durdurabilene aşk olsun - Resim : 1

Bak işine Tesla, BYD’yi durdurabilene aşk olsun

Hiace 07 EV, güvenlik konusunda da öne çıkıyor. Araçta 11 hava yastığı, ileri sürücü destek sistemleri (gelecekteki kurulumlar için planlanmış) ve doğrudan lastik basıncı izleme sistemi bulunuyor. Araç, iki tekerlekten çekişli modellerde 230 kW veya 170 kW motor seçenekleri sunarken, dört tekerlekten çekişli versiyon toplamda 390 kW güce sahip.

Yüksek performanslı motoru ile 225 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Tek motorlu model 550 km ve 610 km menzil seçenekleri sunarken, çift motorlu versiyon 550 km menzil sunuyor. Ayrıca, Hiace 07 EV, çoğu kamu DC şarj istasyonunun tam kapasitesini kullanan hızlı şarj teknolojisini de içeriyor. Şık tasarımı, teknoloji dolu iç mekanı ve etkileyici menzili ile BYD Hiace 07 EV, elektrikli SUV pazarında oldukça sağlam bir seçenek olarak görünüyor.