Waterman'ın 1911'de aldığı patent 1937'de üretime geçiyor
Waterman'ın ilk prototipi 25 yıl sonra yapılıyor ve denemelerde olumlu sonuçlar veriyor. (Alt görselde restore edilmiş hali)

Henry Ford'un umut veren sözleri -1940
"Uçak ve arabanın kombinasyonu çok uzakta değil. Şimdi buna gülebilirsiniz, ama eninde sonunda o günleri göreceğiz."

Uçan Arabalar Geliyor! - 1946
Henry Ford'un umut dolu açıklamalarından mıdır bilinmez 1940'larda uçan arabalar kelimenin tam anlamıyla altın çağını yaşadı. Birçok prototip bu yıllarda üretilirken birçok insan bunun kalabalıklaşan trafiğe çözüm olacağını düşünüp büyük hayaller kuruyordu. O yıllarda tasarımlar oldukça basitti. Genelde arabaların üzerine kanat takılıyordu.

Bir ConVairCar Model 118 test uçuşunda
Kısaca hibrit adlı model ConVairCar, Theodore P. Hall tarafından Vultee Aircraft şirketi için tasarlanmıştı. Fotoğrafta gördüğünüz gibi başarılı şekilde semalarda süzülen uçan arabanın pilotunun yaptığı bir hata yüzünden test sürüşü sırasında mecburen iniş yapmak zorunda kalmıştı. Pilot iniş nedeni olarak benzinin aniden bittiğini, arabanın yakıtı yerine uçak yakıtına baktığı için hesaplamalarda yanlışlık olduğunu belirtmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.