Otomobil

BMW i3 artık sadece elektrikli modeliyle satışta!

BMW i3, artık tamamen elektrikle çalışan bir otomobil haline geldi.

BMW i3 artık sadece elektrikli modeliyle satışta!

BMW i3, her ne kadar elektrikli araç olarak lanse edilmiş olsa da aracın kat edebileceği mesafeyi artırmak için benzinle çalışan mesafe arttırıcılara sahipti.

Bu mesafe arttırıcı elektrik motoruna gücünü veren bataryayı desteklemek ve fazladan sürüş mesafesi sağlamak gibi işlevlere sahipti. Avrupa içinse artık mesafe arttırıcılarla vedalaşmanın zamanı gelmiş gibi duruyor.

2019 model i3'lerde artık 33 kWh güç sağlayan batarya yerine 42,2 kWh'lik modele yükseltme sağlandı. Bu sayede aracın maksimum menzili WLTP test pisti sonuçlarına göre 55 kilometre artış gösteriyor. Böylelikle i3, artık tamamiyle elektrikli olarak piyasaya sürülecek.

BMW i3 artık sadece elektrikli modeliyle satışta!

Talebin daha yüksek olduğu Kuzey Amerika ve Japon'ya da ise mesafe arttırıcıya sahip olmak hala mümkün. Bir opsiyon olarak sunulan modelin hala kaldırılmamış olmasının sebebi ise ABD gibi büyük ülkelerde sadece elektrikli araç olmanın verdiği sıkıntı.

Amerikan şehirleri arasında kara yolu mesafesi oldukça fazla olduğu için burada yaşayan müşterilerin gidebildikleri en uzun menzilde gitmek isteyecekleri oldukça açık. 

Rakiplerinin mesafe arttırıcıya ihtiyaç duymaksızın daha uzun menzile sahip olmaları firmayı biraz zora sokmuştu ancak artık buna gerek duymaksızın i3'te aile katılan üyelerden biri oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.