Otomobil

BMW logo değiştirdi! İşte yeni BMW logosu!

Dünyaca ünlü Alman otomotiv devi BMW logosunu değiştirme kararı aldı. İşte yeni BMW logosu!

BMW logo değiştirdi! İşte yeni BMW logosu!

Premium otomobil segmentindeki öncü isimlerden biri olan BMW, logo tasarımında değişikliğe gitme kararı aldı. Bilindiği üzere Alman otomotiv devi dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de hayli geniş bir kullanıcı kitlesine sahip.

BMW logo değiştirdi! İşte yeni BMW logosu!

BMW logo değiştirme kararı hakkında net bir açıklama yapmadı fakat yayınlanan yeni BMW logosu bize bu değişim kararı ile ilgili bazı ipuçları veriyor.

Dilerseniz yeni BMW logosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Görüldüğü üzere eski logo ile yeni logo arasında öyle ütopik farklar bulunmuyor. Hatta BMW’nin ilk logosu ile yeni yayınlanan logosu arasında da büyük bir fark yok. Peki gelelim yeni BMW logosu ile ilgili ipuçlarına.

Hatırlanacağı üzere bir diğer Alman otomobil üreticisi Volkswagen de kısa süre önce logosunu güncelleme kararı almıştı. Volkswagen’in yeni logosu ile BMW’nin yeni logosuna baktığımızda benzer bir çizgi görüyoruz.

Bu durumun muhtemel sebebi ise yavaş yavaş elektrikli otomobiller dönemine giriyor olmamız. Büyük bir ihtimalle önümüzdeki yıllarda bir çok üretici fosil yakıtlı araç üretimini tamamen durduracak ve elektrikli otomobil üretimine ağırlık verecek.

Bu doğrultuda bakıldığında hem Volkswagen hem de BMW logosunun elektrikli araçlara daha yatkın olduğunu söyleyebiliriz. En azından forum siteleri ve sosyal medyadaki görüş bu yönde.

Yorumlar
genco
peugeotun logosu tam peugeotun tasarım tarzını yansıtıyor değişmesini hiç istemem :D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.