Otomobil

Elektrikli otomobil Dacia Spring geliyor!

Renault elektrikli otomobil kanadında atağa kalktı. Ardı ardına yeni modellerini tanıtan Fransız devi son olarak Dacia Spring için de düğmeye bastı.

Elektrikli otomobil Dacia Spring geliyor!

Geçtiğimiz gün düzenlediği etkinlikte adeta elektrikli otomobil kanadında şov yapan Renault, şimdi de Dacia tarafında düğmeye bastı.

“Otomotivde ezber bozan” marka Dacia, Spring modeli ile tarihinde yeni bir sayfa açıyor. Dacia Spring, markanın %100 elektrikli ilk modelini simgeliyor. Dacia Spring elektrikli showcar ile elektrikli otomobil ulaşılabilir hale geliyor.

Dacia, 15 yıl içinde Logan ve Duster modelleri ile otomobil pazarında devrim yarattı.Marka, zamanla müşterilerin ihtiyaçlarına göre adapte olurken, diğer yandan da kendi değerlerine sadık kaldı: Uygun fiyatlı yalın, modern, güvenilir ve sağlam otomobiller sunmak. Bu gerçek başarı hikayesi ile 6,5 milyon müşteriyi fethetti ve Logan, Sandero, Duster modelleri ile perakende satışlarda Avrupa liderliğini elde etti.

Elektrikli otomobil Dacia Spring geliyor! - Resim : 1

Dacia ile yeni bir devrim daha

Elektrikli Dacia Spring, Renault Grubu’nun herkes için sürdürülebilir mobilite yaklaşımının yanı sıra Dacia markasının değerlerine ve felsefesine sadık kalma vizyonunun bir parçası olarak öne çıkıyor. Model 4 kişilik, geniş hacimli, %100 elektrikli bir şehir otomobilinin müjdesini vererek geniş kitlelere kolay ve kaliteli mobiliteye erişim sağlıyor. Spring; yalınlığı, sağlamlığı ve ulaşılabilirliği bir araya getiren modern bir 5 kapılı şehir otomobili.

Dacia Spring’in hafif ve kompakt seri üretim versiyonu, yaklaşık 200 km sürüş menziline (WLTP) sahip. Model, çok yönlülük garantisi sayesinde sorunsuz bir şehir içi ve şehirler arası kullanım imkanı sunuyor.

Elektrikli otomobil Dacia Spring geliyor! - Resim : 2

Dacia Spring 2021’de satışa sunulacak.

Dacia, bu yeni devrimi gerçekleştirmek için elektrikli mobilite öncü ve lider Renault Grubu’nun 10 yıllık deneyiminden faydalanıyor.

Alışkanlıkları değiştiren elektrikli şehir otomobili

Mat Turuncu tonlarla zenginleştirilmiş pastel bir grisi karoseri, uyumlu ekipmanlar, yükseltilmiş eşik, ön ve arka tamponlara entegre koruma çıtaları: Dacia Spring elektrikli showcar, alışkanlıkları değiştiren bir elektrikli bir şehir otomobili. İddialı görünümü ve küçültülmüş ebatları, aracı günlük kullanıma yönelik ideal bir araç yapıyor.

Elektrikli otomobil Dacia Spring geliyor! - Resim : 3

Dacia Spring özel bir far tasarımına sahip. Ön kısımda, %100 LED projektörler iki bölüme ayrılıyor: Üst kısımda yatay bir hat ve tampona entegre 4 grafik bileşen göze çarpıyor. Arka kısımda, yine %100 LED olan 4 far bir çift Y oluşturuyor. Bu görsel tarz, Dacia modellerin gelecekteki far tasarımını oluşturuyor.

Spring elektrikli showcar’ın ön kısmı ise kendine özgü tasarımı ve sağlamlığı ile dikkat çekiyor.

Yorumlar
salih
elektrikli araçlarda da geliim devam ediyor tabi keşke peugeotta katılsa bu gelişime
Cevapla
kenan
demeyin öyle bende bir an peugetun elektrikli aracı sandım :D
Cevapla
semih
bir an peugeot elektrikli araç çıkardı sandım :D
Cevapla
zero
nerdeeee peugeotun kırk fırın ekmek yemesi lazım renaulta yetişmesi için...
💠Gakko💠
İnanın duygulandım hec unutmam spring arabamız vardı Harputta hararet yapmıştı yokuş çıkarken spring benim için önemli model yeni nesilini merak etmim del
Cevapla
Fenasi KERIM
Gecenlerde Renault ta geçirip duruyordun..seni gidi Beyaz Tv futbolun ahmet çakari seni...top çizgide Ulem
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.