Otomobil

BMW otomobili bıraktı gezi teknesi üretmeye başladı! Tabi ki lüks!

Pek çok otomobil üreticisinin üretimlerinin en azından bir kısmını pille çalışan arabalara kaydırmasıyla, elektrikli arabalar kesinlikle son on yılda ana akım haline geldi. Ancak diğer ulaşım türlerinde gazdan elektriğe geçiş pek de aynı hızda ilerlemedi.

BMW otomobili bıraktı gezi teknesi üretmeye başladı! Tabi ki lüks!

BMW ise bunu değiştirmek istiyor. Tipik olarak lüks yatlar inşa eden TYDE ile işbirliği yapan şirket tamamen elektrikli bir tekne geliştirdi. Şirket, bu tekneyi inşa etmek için yat yarışı teknolojisini (evet, doğru okudunuz!) kullandı. Ancak bu bir yat değil, belki bir düzine insanı barındırabilecek gibi görünen tek katlı bir tekne. Teknenin en yüksek hızı 30 knot veya saatte yaklaşık 34 mil. Buna karşılık, Jaguar'ın 2018'de hız rekorunu kıran gazla çalışan teknesi, saatte 77 deniz mili veya yaklaşık 148 mil hızla ilerliyordu.

Karışıma başka bir tuhaflık eklemek için, (Aslan Kral, Karayip Korsanları ve diğer pek çok filmin müziklerini bestelemesi ile tanınan) Hans Zimmer, tekne için yerleşik bir film müziği geliştirdi.

BMW otomobili bıraktı gezi teknesi üretmeye başladı! Tabi ki lüks!

Bu, ses sisteminin Hans Zimmer'in imzası dışında herhangi bir şeyi çalabilecek durumda olup olmadığını merak etmenize neden oluyor ancak ne yazık ki bu bilgi basın bülteninde yer almıyor. Bu basın açıklamasına göre, yerleşik ses sistemi "mükemmel ses kalitesi" sunmak için Dolby Atmos'u destekliyor ancak sudayken (özellikle teknenin yarı açıkken) tipik olarak size eşlik eden çevresel gürültü miktarı söz konusu olduğunda bu zaten muhtemelen önemli olmayacaktır.

BMW otomobili bıraktı gezi teknesi üretmeye başladı! Tabi ki lüks! - Resim : 1

Ancak günün sonunda, garip bir ortaklık olsa da, bir aracın daha benzin yakmaması ve bunun yerine yenilenebilir enerji ile çalıştırılması iyi bir haber. Bunun daha geniş teknecilik endüstrisi üzerinde bir etkisi olup olmayacağı ise şimdilik bir soru işareti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.