Böyle çim biçme makinesi görülmedi: Saatte 240 km hız!

Otomobillerin yanı sıra motosikletler de üreten Honda, yüksek hızlı çim biçme makinesini tanıttı. Saatte 240 KM hıza sahip olan çim biçme makinesi, toplam 190 beygir gücünde.

Böyle çim biçme makinesi görülmedi: Saatte 240 km hız!

Honda markasını hepimiz biliriz. Bu kez karşımıza yüksek hızlı bir çim biçme makinesiyle çıkan şirket aslında ATV de ürettiği için bizi fazla şaşırtmadı fakat yeni üretilen bu modelin özellikleri bir hayli şaşırtıcı.

Mean Mower V2 olarak adlandırılan bu yeni model, saatte 240 KM hız yapabiliyor. 190 beygir gücündeki makine için bu durum pek de zor olmasa gerek. Bilindiği üzere ilk hızlı çim biçme makinesi, 2013 yılında Top Gear ekibinin yapmış olduğu makineydi ve bu hız 187 KM civarındaydı. Norveç'ten gelen bir takım ise bu rekoru kırmıştı ve 215 KM hız yapabilen bir çim biçme makinesi üretmişti. Honda, ürettiği bu çim biçme makinesi ile dünyanın en hızlı çim biçme makinesi rekorunu kırmayı hedefliyor.

Böyle çim biçme makinesi görülmedi: Saatte 240 km hız! - Resim : 1

Mean Mower V2, 190 beygirden daha fazla güç üretebilen 4 sıralı bir motora sahip. Arkadan itişli olan çim biçme makinesi, direksiyonundan kontrol özelliğine sahip. En yakın rakibine göre ise bir hayli hafif olan çim biçme makinesinde şasi, çelik borulardan yapılan bir kafes sistemi de geliştirmiş durumda. Bu da makineye hem sportif hem de asi bir hava katmış diyebiliriz. 

Böyle çim biçme makinesi görülmedi: Saatte 240 km hız! - Resim : 2

Çim biçme makinesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Honda Genel Müdürü Dave Hodgetts, bunu yapmanın çok zor olduğunu ama ortaya müthiş bir şey çıktığını belirtti. İleri düzey üretim tekniklerini kullandıklarını belirten Hodgetts, testlerin başarılı olduğunu ve 240 KM hıza ulaştıklarını belirtti.