Otomobil

Bu fiyata sıfır SUV! Skoda Kamiq Türkiye fiyatı belli oldu!

Uzun zamandır beklenen SUV modeli Skoda Kamiq sonunda ülkemize geldi. 2020 Skoda Kamiq Türkiye fiyatı da böylelikle belli olmuş oldu.


Uzun zamandır tanıtımları ve reklamları dönen Skoda Kamiq nihayet ülkemizde de satışa sunuluyor. Skoda ailesinin en küçük SUV üyesi olan aracın özellikleri ve fiyatı ise otomobil piyasasındaki fiyatlar da hesaba katıldığında çok yüksekte kalmıyor. Özellikle Skoda ve Volkswagen gibi markaların fiyat politikası da düşünüldüğünde aracın fiyatının makul dahi olduğunu söyleyebiliriz. Zira Skoda Kamiq 2020 model ve sıfır bir araç. Yepyeni özellikleri ile birlikte SUV alternatiflerimizi arttıran modeli isterseniz yakından tanıyalım!

Bu fiyata sıfır SUV! Skoda Kamiq Türkiye fiyatı belli oldu!

Bilindiği üzere markanın SUV ailesinde Karoq ve Kodiaq olmak üzere iki üye daha bulunuyor. Şimdi bunlara en küçük kardeş Kamiq de katılmış oldu. 7 ileri çift kavramalı yarı otomatik şanzıman ile gelen aracın üç farklı motor seçeneği ile ülkemize geldiğinin de altını çizelim. Skoda Kamiq 9.2 inç büyüklüğündeki multimedya ekranı ile kullanıcısına iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor. Araba buna ek olarak da bizlere 400 litrelik bir bagaj hacmi sunuyor.

Skoda Kamiq 1.0 litrelik benzinli, 1.5 litrelik benzinli ve 1.6 litrelik dizel motor seçeneklerini bünyesinde barındırıyor. Bu seçenekler sırasıyla 110, 150 ve 115 beygir gücüne sahip oluyor. Şimdi isterseniz yavaş yavaş Skoda Kamiq 2020 Türkiye fiyatına gelelim.

Araç, en baz donanımda 197.600 TL'den satışa çıkıyor ve bu bedel donanımsal farklılıklara bağlı olarak 243.600 TL'ye kadar çıkabiliyor. Açıkçası şimdiki otomobil piyasası da düşünüldüğünde fiyatın tüketicileri çok üzmeyeceğini net bir şekilde söyleyebiliriz. Siz fiyatı nasıl buldunuz?

Yorumlar
SİŞLŞ
243,600 NEREDE SATILIYOR BİLADER ? SALLAMA
Cevapla
Pahalı şeyler sevmeyen genç
arabalara verilen yüzbinlerce liralara acıyorum.araba dediğin 40000 geçmeyecek accent admire falan alın arabaya gömeceğiniz paraya gezer tozarsınız sevgilinizle/ailenizle çocuklarınızla keyifli vakit geçirirsiniz.Parayı mala mülke değil de kendimize harcamayı öğrenmemiz lazım
Cevapla
Kerim
Çok basit araba almayın gidin altın alın döviz alın bu fiyatlara araba alan kerizdir kimse araca yönelmese seve seve indirim yapacak ötv de al satcı galerici yavşaklar piyasayı bu hale getirdi ama en büyük suçlu yine hükümet hangi haksızlığın önüne geçti ki bunun geçecek 3
Cevapla
Tank Mermisi
En baz donanımda 197.600 TL'den satışa çıkıyor, güleyim mi ağlayayım mı anlamadım. Aylık net geliri 4.000 tl olan bir insanın, her hangi bir harcaması olmadan 4 yıl emeğinin karşılığında alabilir bu aracı. Neden 4.000 tl diyebilirsiniz, ülkemizde az çok ortanca değer. Yurt dışında insanlar 4 aylık emeğiyle alıyor bu aracı bilginiz olsun diye yazıyorum. Araç fiyatını yazarken lütfen içinde gizlenmiş ÖTV, KDV ve diğer vergilerin miktarını tam yazın, sakın oranda yazmayın ki aracı alırken ödediğimiz vergi miktarı net belli olsun. 7-8 bin euro olan araca, üretim sürecinden kullanıma hazır hale gelinceye kadar geçen aşamadaki toplam fiyattan daha yüksek vergi ödediğimizi görelim. Devletin bakış açısı şu; 80 milyon müşteri var, ürün satmak isterseniz bana şu vergiyi ver, müşteriyi al mantığıdır.
Cevapla
Ali
Güzel diyosun dışarıda 8000 dolar Türkiye de15 kat artıyor bu devletin meselesi zalden devlet baba KDV ötv aldığın her şeyin vergisi geriye ne kaldı Türkiye fabrika kuracakkutsun bakalım
ismail bey
devlet %200 vergiyi çakmasa belki oraç 120 bin tl'den başlıcaktı vatandaş da araca binme şansı elde edecekti fakat devlet durur mu yapıştırır vergiyi araba yurtdışında vergiler dahil 15 bin dolar vergileri çıkar 11.4 bin dolar satış fiyatı 6-7 bin dolar üretim maliyeti desek Türkiyeye 100 bin tl'ye geliyor yok kdv yok ötv yok trt bandrolü payı zart zurt derken 200 bin tl'ye kadar çıkıyor fiyatı %18 vergi %1 trt payı %180 ötv
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.