Otomobil

Yerli otomobil fabrikasının temeli atılıyor

TOGG tarafından geliştirilen yerli otomobil fabrikasının temeli 18 Temmuz 2020 tarihinde Gemlik'teki arazinde atılacak.


Türkiye'nin Otomobili Girişimi tarafından üretilecek olan ve 2022 yılında satışa sunulacak olan yüzde 100 elektrikli yerli otomobilin üretileceği fabrikanın temeli atılıyor. Geçtiğimiz günlerde Temmuz ayında yapılması planlandığı açıklanan temel atma töreni ile ilgili resmi bilgi verildi.

Yerli otomobil fabrikasının temeli atılıyor

Konuyla ilgili açıklama TOGG tarafından yapıldı. Hazırlanan yeni bir internet sitesi ile temel atma töreni resmi olarak duyuruldu. Siteye girenler kendi yerli otomobil imajını oluşturup sosyal medyada paylaştırabiliyor. Aynı zamanda isteyenler #YenilikteBenDeVarım etiketi ile paylaşım da yapabiliyor.

Yerli otomobil fabrikasının temel atma töreni 18 Temmuz 2020 tarihinde saat 17:30'da Gemlik'te gerçekleştirilecek. 

Fabrikanın temelinde isminiz yer alsın

TOGG tarafından hazırlanan www.yeniliktebendevarim.com internet sitesi üzerinden yapacağınız paylaşımla fabrikanın temelinde yer alacak kapsülde sizin de isminiz eklenebiliyor. Gerekli bilgileri yukarıdaki internet sitesinde görebilirsiniz. 

Yorumlar
Halil
Toplaması yerli üretimi değil
Cevapla
Mustafa
Madem yerli otomobil ki gerçekmi oda muamma ama ozaman yurdılı fiyatı 250 bin ise ihracatın yurt içi vatandaşına en boşunu 140 binden vermesi haktır kalkıpta yerli diye millete 250 - 350 binden giydirirse o benim için yerli kesinlikle asla değildir adı üstünde yerli diyorsan bunun fiyatı 140 bin olması şarttır...
Cevapla
köylü
nasıl yerli oto anlamak mümkün değil, kapatılan ve satılan milli değerlere bir bakın..yerli oto imiş...hiç inandırıcı değil...
Cevapla
10.Köy
Hayırlı olsun...Öncelik li olarak aslında "yerli ve milli" kavramı yerine "Türkiyenin Otomobili" mottosu ile yola çıkılsa daha etkiliyici olur.Çünkü artık evrenin hiçbir yerinde kimse yerli ve milli derdi ile herhangi biŕ mal üretmiyor. Önemli olan satış hasıla kar ve döviz..Birşeyleri aşalım artık...Sınırlar kalktı...Yerli malı haftası yapmıyoruz burda.
Cevapla
Enişte
Çok geç kadınız ama yaa. Honda' nın yerini alıp hemen başlayın. Çıksın artık arabamız piyasaya...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.