BYD, 0'dan 100 km/s hıza 2 saniyeden kısa sürede ulaşan YangWang U9'u tanıtacak

Elektrikli araç üreticisi BYD, süper otomobil kategorisinde yeni bir sayfa açacak YangWang U9 modelini tanıtıyor.

BYD, 0'dan 100 km/s hıza 2 saniyeden kısa sürede ulaşan YangWang U9'u tanıtacak

BYD, elektrikli araç piyasasındaki iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor. Firma, yüksek performanslı yeni elektrikli süper otomobili YangWang U9'u 25 Şubat'ta tanıtmaya hazırlanıyor. Bu yeni model, 0'dan 100 km/s hıza sadece 2 saniyeden daha kısa bir sürede ulaşma vaadiyle dikkat çekiyor ve otomotiv endüstrisindeki performans standartlarını yeniden tanımlamaya aday görünüyor.

YangWang U9, BYD'nin premium elektrikli markası YangWang'ın en yeni üyesi olacak. Markanın önceki başarılı modeli YangWang U8'in ardından gelen U9, teknoloji ve heyecan verici performansın mükemmel bir birleşimini sunmayı hedefliyor. Dört elektrik motoru ile donatılan bu araç, toplamda 960 kW (1,287 hp) güç üretiyor ve 300 km/s'ye varan hızlara ulaşabiliyor. Ayrıca, güvenilir ve verimli enerji depolama sağlayan LFP kimyasına sahip BYD'nin Blade bataryasını kullanıyor.

BYD, 0'dan 100 km/s hıza 2 saniyeden kısa sürede ulaşan YangWang U9'u tanıtacak - Resim : 1

BYD, 0'dan 100 km/s hıza 2 saniyeden kısa sürede ulaşan YangWang U9'u tanıtacak

Yeni e4 platformu üzerine inşa edilen U9, Audi A4 ve BMW 5 Serisi gibi lüks araçlara benzer boyutlarda, şık bir iki kapılı coupe tasarımına sahip. Makas kapıları ve opsiyonel karbon fiber arka spoilerları ile sportif ve geleceğe yönelik bir estetiğe sahip olan U9, yüksek performanslı sürüşün özünü yakalıyor.

YangWang U9'un iç mekanı, geniş bir kabin, karbon fiber aksanlar ve tam süet kaplama ile lüks ve sürükleyici bir sürüş deneyimi sunuyor. Kokpit, sürücü ve yolcu eğlencesi için çift ekranlı simetrik bir düzene sahip. Ayrıca, araç, ruh halini yükselten sürüşler sırasında optimum konfor ve destek sağlayan çok fonksiyonlu entegre spor koltuklarla donatılmış.