Çin’den Apple Car projesine büyük darbe!

Merakla beklenen Apple Car projesi, Çin merkezli şirketlerin kararı ile önemli bir darbe aldı.

Çin’den Apple Car projesine büyük darbe!

Uzun zamandır konuşulan Apple Car için ABD merkezli teknoloji devi sonunda somut adımlar atmaya başlamıştı. Ancak yavaş ve derinden gitmeyi hedefleyen Apple için işler şu anda pek de yolunda gitmiyor. Çünkü ticaret savaşlarından ötürü Çin merkezli batarya üreticileri Apple ile çalışmaya pek de sıcak yaklaşmıyor. Dolayısıyla Apple Car için beklememiz gereken sürenin planlanandan daha da fazla olacağı ortaya çıkıyor.

Apple’a Çin darbesi! Apple Car tehlikede

Apple tamamen elektrikli otomobil projesinin bataryası için iki Çinli şirket ile görüşme halindeydi. Ancak son gelişmelere göre isimleri CATL ve BYD olduğu bilinen bu şirketler, ABD merkezli teknoloji devi ile çalışmak istemedi. Bunlardan CATL ticaret savaşlarını bahane ederek Apple’ı reddetti. Ayrıca Apple’ın her iki şirketten de ekip toplamalarını ve ABD’de üretim tesisi kurmalarını istediği ve anlaşmanın bu istek sebebiyle olmadığı da iddia edildi.

Tüm bu gelişmelerin ardından Apple başka firmalara yöneldi. Yeni arayışın Japonya’da olduğu ve kısa süre içerisinde bir anlaşmanın doğacağı ifade edilirken, duruma göre proje süresinin daha da uzayabileceği belirtildi. Bakalım Apple Car ilk olarak ne zaman karşımıza çıkacak? Bunu bekleyip göreceğiz. Haber hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi ise yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.